«Сповідь – це подарунок Воскреслого Христа для добра людини»: серія дописів владики Володимира про Сповідь

1/10
Що таке Сповідь


Начебто просте питання, водночас не для всіх є зрозумілим. Якщо розуміти сповідь як Святе Таїнство – то це зустріч людини з Богом. Як й інші сім Святих Таїнств.
Сповідь – це передусім визнання своїх гріхів. Для чого ми їх визнаємо? Щоб отримати прощення. Звідки взагалі взялася сповідь? Це один з перших подарунків Воскреслого Христа.
Христос прийшов до апостолів після Воскресіння з благовістю миру і сказав: «Кому відпустите гріхи – відпустяться їм, кому ж затримаєте – затримаються» (Ів. 20, 23)
Тобто Сповідь – це не людська видумка, а подарунок Ісуса Христа для добра людини.
Може виникнути певне нерозуміння, для чого взагалі сповідатися. Ісус Христос дає цей подарунок. Він не міг помилитися, бажаючи людині добра. Для пересічної людини не завжди є легко зрозуміти суть Сповіді. Найважливішим є прийти до сповідника, священника, а він вже далі попровадить у відповідному напрямку. Коли ми говоримо про регулярність Сповіді, то слід врахувати, що найперше потрібно приступати, коли є потреба. Люди, які на початку свого духовного життя потребують чіткої структури. Тому рекомендується щонайменше у великодній час приступити до святих таїнств Сповіді і Євхаристії.
Середньовічні Требники, зокрема Требник Петра Могили говорить нам про чотири пости: різдвяний, великий, петрівка, успенський. Це вже 4 нагоди для Сповіді. Кожна людина має уродини чи іменини, в ці дні також можна приступити до Сповіді. Також служаться заупокійні Божественні Літургії за рідними, знайомими. Так потреби назбируються. Це у випадку, коли потрібна дисципліна у цьому питанні. А так сповідаймося, коли відчуваємо потребу. Так, як ходимо до лікаря, коли маємо потребу. Дуже важливо на кожній Святій Літургіії приступати до Святого причастя. Якщо відчуваємо перешкоди, щоб приступити до Святого Причастя, гріховність, тоді приступаємо до Таїнства Покаяння.





Хіба, якщо б людина прийшла в цілком непристойному вбранні.


Таїнство покаяння не є власністю священника, де він вирішує давати чи ні. Залежить найперше від самого пенітента, його положення, розуміння і постанови поправи.


До Сповіді ми по можливості готуємося, але є також часом дуже спонтанне прагнення серця примиритися з Богом. Тут найважливіше прийти. Священник є для того, щоб допомогти людині зорієнтуватися в тій чи іншій ситуації. Сповідь є доброю, в якій людина визнає все, що пам’ятала. Якщо би людина щось забула, то може ці гріхи визнати при наступній сповіді. Але неприпустимим є затаювання гріха.








Якщо немає священника, а є небезпека смерті, то звичайно, що людина може в єдності з Богом збудити в собі жаль за гріхи. Бог бачить також конкретну ситуацію.
Джерело: фб-сторінка: Владики Володимира (Груци)
Фото: Христини Потерейко