Дві моделі проповідування Царства Божого
Коментуючи сьогоднішнє Євангеліє Луки проповідник зауважив, що воно дуже багате різною тематикою. “Якщо взяти контекст перед ним, то почуємо про дві різні моделі проповідування Царства Небесного: Івана Хрестителя, якого вважали біснуватим та Ісуса Христа, який пішов до людей, а його назвали п’яницею і ненажерою. Цікаво, що людям не підійшла жодна з цих моделей, бо вони не чули, що обидва проповідували про навернення”, – пояснив він.
Бог любить грішника, але гріх – ні
Владика Володимир зауважив, що фарисей не міг зрозуміти чогму Ісус перебуваючи в його хаті навязує контакт з жінкою, ба більше прощає їй гріхи.
Цей фарисей пробує собі пояснити, каже він, що то певно не пророк, бо він не знає, що ця жінка грішниця, бо якби знав, то він би радше тримав дистанцію від неї. “Ісус говорить притчу про боржників. Це прояснює ситуацію, хоча тут по-різному можна розуміти чи прощення є наслідком любові, чи якщо людина отримала прощення, тоді любить. Можна сказати щоби Бог мене любив напевно треба багато нагрішити. Бог грішника любить, але гріх – ні”, – наголошує Преосвященніший Володимир.
Любов плодоносить у формі служіння
“Під час намащення ніг Ісуса Христа жінка проходить свою терапевтичну дорогу. Тому, якою б не була послідовність любові і прощення Ісус всерівно вкінці наголошує на важливості віри. З цього висновок для нас сьогодні: любов плодоносить у формі служіння”, – переконаний владика Володимир.