Як не втратити людяність під час війни: поради від владики Венедикта

У п’ятницю, 22 липня, в Гарнізонному храмі св. апп. Петра і Павла відбулась зустріч-розмова з владикою Венедиктом Алексійчуком. Під час заходу владика відповів на питання, з якими більшість з нас зіткнулись під час війни, але досі не могли знайти відповіді. Головне з розмови – читайте в нашому матеріалі. 

Працювати за своїм покликанням

З початком повномасштабної війни кожен з нас опинився на передовій – переконаний владика Венедикт.  Не раз виникало питання – що особисто я повинен робити задля перемоги. Три завдання, які поставив для себе в пріоритет владика, – це молитися, волонтерити та служити за покликанням. Важливо зрозуміти, що у наших силах і до чого ми покликані – у цьому успіх доброго служіння. 

Практикуватися у довірі

Чимало з нас запитує – чому страждає Україна та страждають тисячі людей. Але неважливо чому, питання – для чого це все. У житті немає випадковостей, і за кожною обставиною стоїть Господь Бог. Саме  важкі обставини випробовують християнина на людяність. У таких ситуаціях важливо бути разом з Богом, щоб зрозуміти, а що робити далі. Адже Господь не дає тих випробувань, які нам не під силу, Він вірить, що ми можемо з цим впоратись.  Справжня довіра зростає у пізнанні. 

 

Не зупинятись ні при труднощах, ні при досягнутому

Врятується не той, хто робить добрі справи, а хто витримає докінця, – згадує владика слова Христа зі Святого Письма. Тому навіть при найважчих обставинах не потрібно зупинятись, а рухатись далі. Так і не зупинятись на тому, що вже досягнули. Феномен святих у тому, що вони ніколи не нарікали на труднощі, які є шляхом до нашого спасіння. 

Більше дбати про себе та працювати над собою

Кривдникам важко пробачити за вчинене, та на злодіяння зовсім не потрібно заплющувати очі. Єдине, що треба розуміти, – справедливої помсти не існує, адже це лише породжує зло. У такому випадку ніхто інший як Господь справедливо судитиме кожного, а всі обставини необхідно довірити в Його руки. Не треба витрачати ресурси на те, щоб змінити інших, коли можемо спрямувати сили на власний розвиток.  

Пам’ятати про солідарність

Війна об’єднала не лише український народ в одне ціле, але й  увесь світ також згуртувався довкола України. Відтак і українцям слід навчитись проявляти цю солідарність до інших. Адже треба не лише просити про допомогу, а й бути готовим допомагати тим, хто цього потребує. 

Жити сьогоднішнім  днем 

Проблема багатьох в тому, що не вміють жити тут і зараз. Бо справді починаємо цінувати лише тоді, коли щось чи когось втрачаємо. До прикладу, ми звикли віддавати славу героям вже посмертно. Але потрібно пам’ятати також про тих, хто ще живий. Існує й інший парадокс: коли старше покоління живе минулим, то  молодь – живе майбутнім, однак жоден з них не думає про сьогодні.  Пам’ятаймо, що кожна мить нашого життя є останньою.

Зброя без кордонів

Зброя, яка не має кордонів, – це молитва. Її потрібно не просто промовляти, а проживати кожне слово через власний досвід. Владика наголошує, що молитва не є мантрою, а самою зустріччю з Богом. Господь потребує не так наших молитов, як самої нашої присутності з ним. Тому перебувайте у Бозі, щоб гідно прожити життя. 

Підготувала: Наталя Стареправо, фото авторки