Як у Ісламському культурному центрі Львова, святкують Курбан-Байрам?

Цього року,31 липня мусульмани відзначають Курбан-Байрам, найголовніше свято в ісламі. Воно настає через 70 днів після ще одного найважливішого дня ісламського календаря — Рамадан-Байраму.
 
 
 Як святкують це свято , з огляду на карантинні обмеження, розповів у коментарі “Духовній величі Львова”, імам Ісламського культурного центрі імені Мухаммада Асада, Мурат Сулейманов.
 
Коли ми зустрічаємося з такою проблемою як епідемія коронавірусу, то імами, духовні лідери, перші повинні реагувати на те, як правильно відзначати свята, чи як молится. У багатьох мечетях були такі умови, що молитися на Курбан-Байрам мали насамперед чоловіки. У масках і, зберігаючи, дистанцію. Чому жінок ми не запрошували на цю молитву? Бо ця молитва,у  це свято, більше призначена для чоловіків. Жінка  чекає на чоловіка вдома, може приготувати смачну їжу, зустрічати гостей. Але, за бажання, коли карантину немає, жінка також може прийти на цю молитву.  У Ісламському центрі ми звісно не заброняли жінкам приходити сьогодні, але наголошували, щоб не приходили літні люди. У нас сьогодні взагалі невелика кількість мусупьман прийшла.  Відбулася молитва, проповідь, привітали одне одного. І жодного частування не проводили. Бо ми розуміємо, що за статистикою, у Львові багато тих, хято занедужав. І ми молилися зокрема, щоб Всевишній допоміг позбавитися від пандемії, щоб люди не страждали, щоб було благополуччя. І фінансове теж. Прагемо, щоб все було добре”.
 
 Повідав імам Мурат Сулейманов і про суть цього свята:
 
Головна мета цього свята – показати, що я готовий пожертвувати своїм майном заради Бога. Показати, що ти наближаєшся до Бога.  Називаємо “Курбан”, бо це слово із арабського перекладається як “наближення до Бога”. Тобто я наближаюся до Бога, жертвуючи своїм майном. Купуючи, хорошого барана, я роздаю його для своєї родини, родичів, сусідів, бідних, щоб кожен відчув свято. Коли ми купуємо цю тварину, то обираємо не просто будь-якого. Є конкретні умови. Цей баран не має бути сліпим, кульгавим, худим, це потребує певної праці. Це м’ясо, яке ми роздаємо, – це найкраща дія у день свята. Це  дуже важливо, коли ми пригощаємо когось, ділимося, це особлива радість. Друга мета цього свята – возвеличування Всевишнього. Окрім того, свято ми завжди розпочинаємо з молитви”, – наголосив імам Мурат.
 
Підготувала Оксана Бабенко