Якою має бути домашня молитва? Пояснення священника ПЦУ

Домашня молитва
Там, де збирається велика кількість віруючих християн, є певні правила спільної молитви. Звичайно, є устав Богослужіння, співи, молитви тощо. Це цілком логічно, інакше виникне хаос.
А як щодо домашньої молитви
Пропоную розібратись.
🙏🏻 Домашня молитва – це зона особливого спілкування з Господом. Це місце, де ми найчастіше молимось, це простір вашої творчості.
Може, ви читаєте Ранішні та Вечірні молитви?
А, може, Канон, Акафіст або Псалтир?
Можливо, ви читаєте молитви святих?
Чи тихо мовчите, думаючи про Бога?
Або взагалі молитесь своїми словами?
 Ваша домашня молитва Богу – це насправді ваша справа.
Ви вирішуєте, як саме з молитвою почати або завершити день.
Молитва – це форма спілкування з Богом. У ній є місце і записаним молитвам, і має бути місце своїй, палкій молитві.
Є досвід Отців Церкви, є досвід самої церкви, і, поєднуючи їх разом, ми самі відчуваємо, яка молитва нам потрібна. Звичайно, завжди можна порадитись зі священником, цей фактор ніхто не відкидає. Ранкове і Вечірнє Правило потрібно, але зводити всю домашню молитву тільки до цього не варто.
ГОЛОВНЕ – МАТИ БАЖАННЯ МОЛИТИСЬ!
«Молися повсякчас, але, молячись, не нудьгуй і не лінуйся просити милости в Бога Чоловіколюбця, і Він не полишить тебе за твою невідступність, але простить тобі твої гріхи й дасть тобі те, про що просиш. Коли, молячись, буде тебе почуто, перебувай у молитві, дякуючи (за милість), а якщо не буде тебе почуто, перебувай у молитві, щоб було тебе почуто. Не кажи: багато я молився, а не був вислуханий, – бо й це часто буває для твоєї ж користи» – Святий Іоан Золотоустий
Джерело: фб-сторінка отця Юліана Тимчука