Єрм. Юстин (Бойко): “Люди, що з нами сталося?”

Мій допис не про covid-19.
Мій допис про гіршу хворобу, яка дуже довго і тяжко лікується – про байдужість.

Нічого гіршого у житті не зустрічав за байдужість. Вона руйнує все у житті – ціль життя, мотивацію, найкращі прагнення. Але найголовніше байдужість вбиває любов – до Бога, до ближнього, до України, взагалі до всього.

Байдуже суспільство породжує цинізм. Де появляється байдужість, там з’являються її рідні сестри – хамство і сатира, які є відображенням пустоти, що у ній опинилося суспільство чи людина.

Колись я багато читав про те, як війни у історії світу кидали у байдужість цілі цивілізації, які згодом зникали або їх завойовували ідейні нації.

Мені б дуже не хотілося, щоби така доля чекала мій рідний Український Нарід. Тому і пишу …, з надією, що може хтось почує.

Сьогодні чисто випадково у соціальних мережах натрапив на повідомлення, що кілька днів тому у кінотеатрах України розпочалася трансляція фільму українського режисера про нашого Кобзаря.

Фільм називається «Тарас. Повернення». Я одразу замовив собі квиток, бо подумав, що швидко усі розкуплять і не буде місць. Зареєструвався, пройшов контроль квитків і … на моє превелике здивування чи розчарування побачив у залі 4 людей. Подумав, що може прийдуть пізніше, запізняться. Але ні. Стільки ж людей було до кінця фільму.

Може я чогось не розумію, може я з іншої планети … Люди, поясніть мені: що сталося з нами ? Що сталося з суспільством ? Де поділися ті ідеали України, якими ми розпочинали Майдан і якими перемагали нашого ворога на війні на Сході ? Невже ж усі так збайдужіли ?

Коли ми дальше простуватимемо таким шляхом байдужості, то замість прекрасного та омріяного поколіннями проекту під назвою «самостійна, самобутня і незалежна Україна» ми збудуємо український Вавилон, який ризикує стати світовим смітником, у якому проживатимуть циніки.

А люди, які прагнутимуть світлого, кращого майбуття для себе і своїх дітей, люди талановиті і завзяті будуть щораз то більше покидати той Вавилон, який споруджується завзято на землях України. Бо у Вавилоні немає місця для віри, надії і любові, у ньому немає місця для Бога, а отже і для майбутнього.

Чи ми цього хочемо ?

Із фб-сторінки єрм. Юстина (Бойка)

Фото Львівської Мануфактури новин