За підтримки Центру “Лібертас” до друку готується книга редактора сайту “Духовна велич Львова”

До друку готується наукове дослідження кандидата наук із соціальних комунікацій, викладача факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, редактора сайту «Духовна велич Львова», релігійного журналіста Юліани Лавриш – “Церква у нових медіях України: проблеми та пріоритети комунікації”.

лібертас«У щораз більш глобалізованому та інформатизованому світі людині стає все важче зорієнтуватися, розрізнити біле від чорного. Зло ставлять на ті самі шальки терезів, що й добро. Правда має ту саму вагу, що й неправда, аморальність подається в моральній обгортці, що й часто унеможливлює чітко розрізнити і зробити правильний вибір, бо не стоїть питання «правильного» вибору: щоб ми не вибрали буде легітимним та правильним… На щастя, Церква, як і основні релігії світу, залишається чітким орієнтиром для своїх послідовників. Від імені Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас», щиро вітаю авторку із виходом її першої книги. Сподіваюся, що цей доробок стане початком цікавих та інноваційних ініціатив у розбудові сильного, самостійного та інклюзивного суспільства, в якому діалог – а головно діалог розпочатий і проведений Церквою –  займатиме важливе місце», –  зазначив голова Центру міжконфесійного і міжрелігійного діалогу “Лібертас” Тарас Дзюбанський.

Монографія рекомендована кафедрою нових медій факультету журналістики Львівського національного університету імені імені Івана Франка, де, зрештою, Юліана Лавриш виконувала своє дисертаційне дослідження на здобуття ступеня кандидата наук із соціальних комунікацій.

«З появою нових медій стиль та особливості текстів у традиційних медіях, як і характер їхнього спілкування з аудиторією, почали змінюватись. Однак комунікація Церкви  як одного з найконсервативніших середовищ суспільства, найдовше не піддавалась змінам. Перші зміни відбулись не тільки і  не стільки тоді, коли на це було надано дозвіл Папи Римського, скільки з приходом в українські церкви молодих високоосвічених священиків, спілкування через нові медії для яких було таким само органічним, як і для попереднього покоління читання газет. Вони добре розуміли, що  спілкування з молодим поколінням вірян повинно відбуватись їхньою мовою  та через їхні канали зв’язку. Авторка уважно простежила стан вивчення та ступінь наукової розробки теми, вдало розділивши свою увагу між напрацюваннями українських  і закордонних науковців. Приємно, що Юліані  Лавриш вдалося  внести чимало нового в осмислення феномену діалогізму в нових медіях, довести його дієвість, актуальність, результативність в українському медійному дискурсі», – відзначила доцент кафедри нових медій, науковий керівник дисертаційного дослідження Юліани Лавриш Наталія Габор.

До книги увійшли також особисті журналістські матеріали авторки, опубліковані у рубриці “Медіа і релігія” у Щоденній всеукраїнській газеті “День”. Свій відгук про дослідження написала редактор газети “День” Лариса Івшина, зазначивши, що наукові і журналістські тексти авторки – це продовження школи релігійної журналістики в Україні, започаткованої Кларою Гудзик.

Попередньо презентації монографії передбачені у квітні та травні у Львові та Києві.