У числах 20-22 cерпня 2020 р. Б. відбудеться перша проща до Кохавини в наміренні покликань до священничого та монашого стану і ласки витривання у покликані. З огляду на карантинні обмеженні проща відбудеться онлайн. Про це повідомляє Секретаріат душпастирства молоді та покликань Львівської Провінції Редемптористів.
Онлайн-паломники за допомогою трансляцій зможуть доєднатися до групи богопосвячених осіб, яка йтиме пішки зі Львова до Кохавини. Зокрема цю дорогу здолають отці та брати Згромадження Редемптористів та сестри Згромадження Сестер Місіонерок Найсвятішого Ізбавителя (редемптористки місійні).
Духівником прощі є Владика Миколай Бичок, єпарх Мельбурнський УГКЦ. Окрім духовних наук єпископа у програмі передбачено свідчення про покликання священників та монахинь, а також прямі трансляції богослужінь. Разом із групою богопосвячених осіб шлях до Кохавини подолає ікона з мощами бл. Каспара Штанґассінґера, який є покровителем редемптористської молоді.
Отець Володимир Борейко, організатор прощі, розповів нам в коментарі, що проща відбувається вперше. Ініціатива прощі виникла в одної сестри-редемптористки, яка відповідає за покликання в сестер Згромадження Місіонерок Найсвятішого Ізбавителя. Напевно, каже священник, приклад взяли у римо-католиків, які часто організовують такі прощі.
“Цього року з огляду на карантинні обмеження участь у прощі візьмуть лише богопосвяченні особи. Отці-редемптористи, владика Микола Бичок, брати і сестри. Кохавино – це відпустове місце отців-редемптористів. Тому для нас особливою і важливою є відбути пішу прощу зі Львова до Кохавинської Богородиці. Маємо надію, що прощу будемо продовжувати у наступні роки. Ймовірно, що проща переросте у молодіжну для наших редемптористичних спільнот. Мета прощі – помолитися за покликання до наших згромаджень”, -додав священник.
Отець Андрій Рак, протоігумен Львівської провінції редемптористів розповів нам про духовну програму прощі. Зокрема священник пояснив, що програма спрямована насамперед до учасників прощі незалежно від того, чи ці особи йтимуть пішки, а чи слідкуватимуть онлайн. “Відеотрансляції проводитиме отець Падре Серж та інші учасники прощі. Участь у пішому паломництві візьме приблизно до 20 осіб. У духовній програмі передбачено переважно молитви добового кола. Розпочнеться проща Святою Літургією у провінційному домі отців-редемтористів на вул. Франка 56”, – додав він.
Проща завершиться 22 серпня Архиєрейською Святою Літургією о 14:00 та молитовною програмою, присвяченою блаженному Каспару. Ще місяць ікона з мощами блаженного залишатиметься у храмі Покрову Пресвятої Богородиці в Кохавині (смт. Гніздичів)
Слідкувати за перебігом прощі можна на сторінках секретаріату душпатирства молоді та покликань Львівської Провінції Редемптористів у соцмережах:
Фейсбук https://www.facebook.com/youngredemptor (Молодь і Редемптористи)
Інстаґрам @cssr.molod
Довідка:
Історія Кохавини розпочинається від появи у ХVІІ ст. чудотворної ікони. Її почали вшановувати від 1646 р. За усним переказом дідичка села Руди Анна Воянковська їхала повз дубовий гай, де була ікона. Її коні клякнули і не рухались вперед, поки вона не вийшла з карети помолитись.
У 1650 році ікону перенесли з дуба до парафіяльної церкви в с. Руда.
В 1680 році у кохавинському лісі побудовано дерев’яну каплицю, куди перенесено образ. Відтоді це місце стало центром для безперервного паломництва вірних.
26 травня 1755 року образ Матері Божої Кохавинської визнано чудотворним.
30 серпня 1894 року відбулося посвячення нової церкви, а 1 вересня урочисте перенесення до неї чудотворного образу Матері Божої.
В серпні 1912 року ікона була коронована папськими золотими коронами.
Від 1931 р. чудотворним місцем опікувалися єзуїти. Втікаючи від радянських військ, вони залишили Кохавино і забрали з собою чудотворну ікону до Польщі, до міста Глівіци, де вона знаходиться до сьогодні.
З приходом радянської влади церкву перетворили на льоносховище, в будівлях монастиря помістили школу-інтернат, а с. Кохавино приєднали до Гніздичева. Так перестали існувати історична назва «Кохавино».
З виходом УГКЦ з підпілля новими господарями Кохавинської святині стало Згромадження Редемптористів. Храм отримав нове ім’я на честь Покрову Пресвятої Богородиці, а монастир св. Ґерарда в Кохавино вже десять років має статус новіціятського дому, де виховують молоде покоління редемптористів. У храмі знаходиться копія чудотворної ікони Кохавинської Богородиці.
Кохавина. Цикл "Духовне намисто" (створено АРТ-Відео)
20-22 серпня запрошуємо Вас пройти разом з нами онлайн-прощу до Кохавини. Це паломництво пройдемо в наміренні нових покликань та ласки витривання———————А ті, хто ще не чули про Кохавину, мають чудову нагоду дізнатися про неї завдяки мультфільму, створеного АРТ-ВідеоБільше чудових мультфільмів можете знайти на їхній сторінці у ютубі https://www.youtube.com/channel/UCx5_dtdtoQcsZNu2lWwhQdA
Gepostet von Молодь і Редемптористи am Donnerstag, 13. August 2020
Підготувала Христина Кутнів за матеріалами Секретаріату душпастирства молоді та покликань Львівської Провінції Редемптористів