Згромадження сестер святого Йосифа святкує 125-літній ювілей

У 2023 році виповнюється 125-ліття заснування Згромадження сестер святого Йосифа Обручника Пречистої Діви Марії. Сестри-йосифітки запрошують більше дізнатися про історію Згромадження і молитовно подякувати за його довголітнє існування. Зокрема, з нагоди ювілею Головний дім Згромадження у Львові відвідає Глава УГКЦ.
 
Згромадження сестер св. Йосифа Обручника Пречистої Діви Марії заснував о. Кирило Селецький в 1898 році в с. Цеблів Сокальського повіту в Україні. Осідки Згромадження є також у ПольщіКанадіБразилії та Росії. 
 
У 2001 році під час візиту до України Святіший Отець Іван Павло II проголосив блаженними преподобномученицями двох сестри зі Згромадження сестер Св. Йосифа — с. Олімпію (Біду) і с. Лаврентію (Гарасимів).
 
Вже сьогодні, 26 квітня 2023 року, в ефірі Воскресіння. Живе радіо і Живе телебачення відбудеться розмова, присвячена ювілеєві Згромадження. Про перші роки пошуку ідентичності і розквіт спільноти, про віддане служіння в підпіллі і мучеництво на засланні, про спільноти за кордоном і сучасний розвиток Згромадження ведучий програми Тарас Бабенчук говоритиме зі с. Маркіяною (Василишин). Початок о 21:00
 
У п’ятницю, 28 квітня 2023 року, в каплиці блаженних препмчцц. Олімпії і Лаврентії у Головному домі (м. Львів, вул. Личаківська, 171а) Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, звершить Архиєрейську Божественну Літургію, якою Згромадження дякуватиме за 125-літній ювілей. Святкування відбудеться в день 105-ї річниці переставлення до вічності засновника Згромадження Слуги Божого о. Кирила Селецького. 
 
Розпочнеться Літургія о 10:00. Долучитися до неї можна також через онлайн-трансляцію із фейсбук-сторінки сестер-йосифіток.
 
Згромадження Сестер Святого Йосифа Обручника Пречистої Діви Марії – йосифітки – є чернечою спільнотою папського права в Українській Греко-Католицькій Церкві.
 
Христос є  центром життя сестер, джерелом духовності та взірцем досконалості. Дотримуючись обітів чистоти, убожества й послуху, сестри намагаються радикально наслідувати Христа, в якого зодягнулися в Таїнстві Хрещення, та який запрошує їх до щораз глибшої єдності з Ним у любові в таїнстві обожествлення.
 
Головна мета чернечого подвигу сестер – осягнути християнську досконалість через сповнення заповіді любові(Мт. 22, 37-39).  Життя глибокого зв’язку з Господом виражається у гаслі Згромадження – любити, служити, славити. Тому сестри зобов’язуються любити Бога всім серцем своїм, всією душею своєю, всією силою своєю і всім розумом своїм.
 
Головним правилом Згромадження є Святе Євангеліє, через яке сестри набувають найвищу цінність – пізнання Ісуса Христа, згідно слів св. Григорія Великого: «відкривай серце Бога в словах Бога». Сестри прославляють Триєдиного Бога в Божественній Літургії, спільним і приватним молитовним правилом та працею, яку вони освячують молитвою.
 
Харизмою Згромадження є плекання християнських цінностей у народі; виховна праця з дітьми та  молоддю; опіка над хворими і немічними, дбання про красу Божого храму, пасторальне та інше благодійне служіння,  що  виявляється в любові, яка  влита в серця наші Духом Святим (Рим. 5,5).