Журналісти «Духовної величі Львова» провели семінар у Василіанському інституті філософсько-богословських студій ім. Й. В. Рутського

vasylУ понеділок, 17 жовтня 2016 року, журналісти сайту «Духовна велич Львова» спілкувалися із братією Василіанського інституту філософсько-богословських студій ім. Й. В. Рутського, що у Брюховичах. Тема зустрічі – «Релігійна журналістика: специфіка та особливості у підготовці матеріалів для медіа». Впродовж зустрічі і журналісти, і брати мали можливість обмінятись думками щодо формування образів Церкви у медіа, стереотипів, а також поміркувати над ефективністю платформ, які б покращували комунікацію між релігійним середовищем, медіа і самим суспільством.

14699536_1211948412203821_90845086_oЗокрема, у своєму виступі Юліана Лавриш зосередила увагу на мультиконфесійності і мультирелігійності українського середовища, накладання атеїзму і секуляризму. Журналіст порадила з власного досвіду, що для того, аби написати фахово матеріал, потрібно відмежуватись від власної конфесійної приналежності, не навчати, а представляти шляхи і вихід проблеми; говорити з читачем зрозумілою мовою, обираючи теми для дискусії, які наразі важливі для суспільства. «Церква – не політична фракція та бізнес-структура. Безумовно, у нашому релігійному середовищі є чимало проблем, на які не можна заплющувати очі. Вважаю, що необхідно представляти баланс думок, щоб не стерео типізувати певні явища», – зазначила Юліана Лавриш.

14425537_1372902586070813_5180014852060243772_oЛідія Батіг зосередила свою увагу на комунікації, представивши ділення досвідом після завершення  програми з міжрелігійного діалогу у Римі. Журналістка ресурсу зазначила, що сьогодні релігійне середовище потребує відкритих горизонтів, особливо у спілкуванні з молоддю. «Маємо бути відкритими відмовитись від стереотипів. Якщо ж у нашому серці буде найменше упередження щодо людини, яка представляє іншу релігійну спільноту, ефективного діалогу не буде», – наголосила Лідія Батіг.

Дякуємо братам за теплий прийом, спілкування і ділення досвідом! Особлива подяка головному редактору часопису «Господь і я» бр. Якову Шумилові, який є також блогером ресурсу «Духовна велич Львова». Думаємо, що це не остання зустріч, адже маємо перехрещувати середовища задля випрацювання ефективних стратегій спілкування!