Під час візиту до Львова кардинал Паролін освятить місце під будівництво храму св. Івана Павла ІІ

Pietro_parolinДо Львова 18-19 червня приїде кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Ватикану. 18 червня о 10.00 год. кардинал разом з Папським нунцієм та іншими єпископами відправить Літургію у Римо-Католицькому кафедральному храмі Львова (пл. Катедральна, 1). Опісля, у митрополичій курії РКЦ держескретар відкриє Архідієцезіальний музей.

Також під час візиту кардинал П’єтро Паролін освятить місце під будівництво нового костелу на честь св. Івана Павла ІІ.

«У Львові є багато храмів, серед них і наші старі костели, і нещодавно збудовані і ті, які лише будуємо. Ділянка, котру освятимо – невелика, вона знаходиться навпроти хреста, біля якого звершив Літургію Папа Іван Павло ІІ у 2001 році. Хочемо зробити там невеличкий пасторальний центр, щоб передавати вчення Івана Павла ІІ наступним поколінням, а також храм, щоб зустрічатися з Господом у Святих Тайнах» – розповів під час сьогоднішнього брифінгу Архиєпископ і Митрополит Львівський РКЦ в Україні Мечислав Мокшицький.

Молитва розпочнеться о 16.00 год. біля хреста з папського вівтаря (вул. Стрийська, 119).

Папський хрест на Іподромі фото Іванна Собко

«Під час урочистостей буде відтворений запис фрагменту промови св. Івана Павла ІІ у Львові. Музичний супровід здійснюватиме хор «Егетрія» з УКУ, де й зародилася парафія св. Івана Павла ІІ у грудні 2011 року. Згодом виступлять молодіжний ансамбль, а також театральна і співоча група з євангельської церкви, котра спеціально приїде з Києва. Опісля відбудеться сімейний фестиваль – ігри, батути, орігамі. Деякі забави провадитимуть католицькі скаути» – зазначає у коментарі парох парафії св. Івана Павла ІІ у Львові о. Григорій Драус.

Увечері цього ж дня державний секретар Ватикану зустрінеться із семінаристами Української Греко-Католицької Церкви.

А вже 19 червня, за участі кардинала Пароліна служитимуть Літургію П’ятидесятниці у катедральному храмі св. Юра. Початок об 11.00 год. Опісля гість відвідає Духовну семінарію РКЦ у Брюховичах.

Насамкінець архиєпископ наголосив, що візит має не тільки церковний, а й державний характер. Тож під час зустрічей підніматимуться питання  щодо обох цих сфер.

Кардинал П. ПаролінВізит також пов’язаний з гуманітарною допомогою, яку українцям, постраждалим від війни на сході, хоче передати Папа Франциск.

«Такий візит, коли приїжджає голова держави чи Церкви, важливий для країни, про нього говорять інші держави. Це – промоція. Подібно було у 2001 році, коли в одну з країн колишнього Радянського Союзу прибув Папа  – голова Римської Церкви та голова держави Ватикан. Тоді це означало визнання, що Україна є незалежною державою. Сьогодні  візит державного секретаря Ватикану знову зверне увагу світу до нашої країни. Під час зустрічей з державними діячами будуть обговорювати соціальні проблеми, питання свободи Церкви, співпраці, але також до нас буде скероване Боже слово, яке завжди потрібне для кожної віруючої людини» – підсумував митрополит Мокшицький.

Нагадаємо, в рамках приготування до 15-ої річниці цього історичного візиту нещодавно у Львові були продемонстровані реліквії і пам’ятки св. Йоана Павла ІІ (у каплиці міської ради, в церквах Різдва Пресвятої Богородиці на Сихові, храмі св. Андрія та в каплиці УКУ).