5 акцентів особистості Блаженного Карла Акутіса

10 жовтня 2020 року у Асижі проголосили блаженним Карла Акутіса, звичайного 15-літнього підлітка, а не священника чи єпископа. Напередодні беатифікації був відкритий гріб хлопця і виявлені частково нетлінні останки, саме ці фото були чи не найбільш поширюваними у соціальних мережах. Людство зрозуміло, що навіть у важкі часи Господь дає нам свої знаки Милосердя і Любові через конкретних людей, що свідчать своїм життям. Ми вирішили сфокусувати увагу на 5 акцентах, які по-новому відкривають нам постать блаженного

  1. Блаженний Карло не народився у Італії. Хоча Карло за походженням був італійцем, однак місце його народження-Лондон. На початку 90-их батьки хлопця подались на заробітки у Сполучене Королівство, де у 1991 році народився майбутній блаженний. Невдовзі родина повернулась на Батьківщину, в околиці Мілану.
  2. Карло Акутіс доводить нам, що блаженним можна бути у джинсах і светрі. Блаженний, якого проголосила Католицька Церква, представляє нам, що шлях до святості не є зарезервованим, навпаки відкритий для кожного із нас. Блаженний Карло – це пересічний італійський підліток у джинсах і светрі, який вважав, що подарована Богом особистість є вкрай важливою. Не можна бути копією цього світу.
  3. Блаженний Карло – покровитель залежних від Інтернету. Дехто вважає, що цифрові технології є радше шкідливими, ніж цінними, натомість Блаженний Карло використовував Інтернет як інструментарій Євангелізації і проповідування Божого Слова. Чимала кількість духовенства вважає, що блаженний Карло міг би стати покровителем залежних від Мережі; тих, які поринають у віртуальний простір, забуваючи про реальний світ.
  4. Шлях до святості – через Євхаристію. Змалку Блаженний Карло практикував Євхаристію, оскільки вірив, що шлях до неба – через практику діткнення до Тіла і Крові Господа. Коли хлопець дізнався, що хворий на лейкемію незадовго до своєї смерті, він вирішив віддати останній подих за Церкву. Така постава сучасного підлітка справді вражає, адже більшість однолітків Карло у сучасному світі зосереджені на алкоголі, наркотиках, атеїзмі.
  5. Бути блаженним можна у великих містах. Ми зазвичай гадаємо, що шлях до святості лежить через малі громади – селища, монастирі, провінції. Карло став блаженним, живучи у Мілані. Великі мегаполіси є чималою кількістю викликів та абсолютно новим ритмом життя. Таким чином Господь каже нам, що для сучасної людини нема нічого неможливого, лише варто утверджуватись у молитві та вірі.

 

Фото із могилою Блаженного Карло невипадково стали найбільш поширюваними в Інтернеті. Зважаючи на пандемію, війни, катастрофи у сучасному світі для багатьох з нас втрачене обличчя Бога. Наші серця – зневірені. Блаженний Карло є розрадою для сучасного періоду, можливістю показати людині, що Бог з нею, навіть у найтемніші часи. Блаженний Карло, моли Бога за нас!

 

Підготувала Юліана Лавриш