5 ідей дозвілля для цих вихідних

1. Виставка «Антична спадщина» у Львівському музеї історії релігії.

У фондовій колекції Львівського музею історії релігії чимало пам’яток періоду античності. Ця виставка є спробою якнайширше представити колекції пам’яток, що висвітлюють тему релігії і міфології стародавніх Греції і Риму.

1

Для експонування відібрано дві групи предметів – музейну археологічну античну колекцію і твори мистецтва XVI–XIX століть, які увібрали у себе найкращі витвори уяви греко-римського періоду.

Автори виставки свій задум поділили на п’ять тематичних блоків. Чотири – «Божество», «Місто. Уламки», «Світло», «Оберіг» – речі з фондової групи «Археологія», п’ятий блок – твори мистецтва на міфологічну тематику.

Адреса: пл. Музейна,1

2. Виставка «Божниці. Synagogues. בתי כנסת»

Графічні роботи Тетяни Казанцевої і світлини Сергія Лєонова. В експозиції представлено графічні зображення синагог Львова, зокрема Краківського передмістя – Великої Передміської синагоги, Якоб Гланзер Шул, Хасидим Шул, Темпель, та замальовки, що стосуються єврейського світу Львова. Фото демонструють сучасний стан синагог. Також відвідувачі матимуть нагоду переглянути і придбати листівки, видані за малюнками цих синагог.

Мета як виставки, так і листівок – привернути увагу до реставрації синагоги Якоб Глазнер Шул, що на вулиці Вугільній, відновлення пам’яті про єврейський світ Львова і встановлення пам’ятних знаків на місцях втрачених синагог.

Адреса: Кав’ярня «Штука» (вул. Котлярська, 8 (бічна вул. Шпитальної))

3. Songs of the Wild, Wild West у Львівському органному залі

Хочете відчути атмосферу відчайдушного Дикого Заходу? Приходьте 28 липня у Львівський органний зал! Концерт “Songs of the Wild, Wild West” – це легка і весела “Американа” у виконанні піаністки Оксани Луцишин та співачки, контральто Келлі Монтгомері. Ковбойські пісні, американські народні твори, музика зі спектаклів та фільмів, а також класичні твори Аарона Копленда, Рут Кроуфорд Сіґер, Стівена Фостера, Патріка Гілмора – все це звучатиме на концерті наших гостей зі Штатів.

4. Виставка «Реліквії єврейського світу Галичини»

Виставка з фондів Музею етнографії та художнього промислу «Реліквії єврейського світу Галичини», присвячена 85-й річниці Виставки єврейського художнього промислу. Її було розгорнуто у залах Міського промислового музею у Львові в березні 1933 р., де представили пам’ятки як із приватних колекцій, так і з синагог Галичини.Експозиція виставки «Реліквії єврейського світу Галичини» розгорнута у 5-ти музейних залах. Представлені експонати відображають сакральну атмосферу синагоги, річний цикл релігійних єврейських свят, вироби різних ремесел. Окремі зали присвячені відомому колекціонеру єврейських старожитностей Максиміліану Ґольдштейну і його колекціям екслібрисів, витинанок і графіки. Частину пам’яток свого часу було репрезентовано на виставці 1933 року, але більшість експонатів показано вперше.

Адреса: Музей етнографії та художнього промислу (просп. Свободи, 15)

5. Експозиція підземелля Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла.

До Вашої уваги пропонуємо найбільше підземелля старого Львова, в якому представлені три макети вигляду давнього Львова, завдяки яким Ви зможете на власні очі побачити як виглядало наше місто 300, 500 та 700 років тому!

Адреса: вул. Театральна,11 (вхід з просп. Свободи).

Джерело: фб-сторінкаПідземелля Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла