5 лайфхаків для ефективної команди на парафії

Мрієте про багато молоді на парафії та соціальні проєкти, які впливають на ваше селище/місто? Хочете побачити справжню команду, яка долучається до парафіяльних активностей та служить іншим? Ми – також, а тому звернулися до Аліни Михалюк, координаторки програми «Соціальні інновації громад», яка допомогає парафіям по всій Україні стати більш активними.

1. «Комунікуйте із священиком».
Комунікація – перший крок до розуміння! Існує стереотип, що священик на парафії може лише провести Літургію та молитву в каплиці. Проте, це вважаю міфом. Добрий священик – завжди вислухає, прокомунікує та підтримає гарну ідею. Не треба боятися пропонувати потенційні зміни на парафії.

2. «Не бійтесь говорити про свої ідеї»
Команда повинна мати спільну ідею. Або хоча б розуміти, що спільна ідея, мета та цінності – важливі для них. Найкращий спосіб знайти багато гарних ідей – це знайти багато ідей та відсіяти їх. Наприклад, перші ідеї соціальних ініціатив парафіяльної команди – це табори, катехизація та майстер-класи, які можуть перерости у молодіжний центр.

3. “Шукайте однодумців серед різних сфер в громаді”.
Варто усвідомлювати те, що без співпраці з різними сферами, не вдасться побудувати злагоджений, незалежний механізм, котрий би вдало функціонував при парафії. Тому, чудово коли в команді є лікар, вчитель, підприємець чи спортсмен.

4. «Навчайтесь»
Ми скрізь чуємо про важливість освіти. Тим паче, під час карантину великий акцент був на онлайн-навчанні. Варто зібратись зі своєю командою, прописати хто чого хотів би навчитися: писати тексти, фотографувати, фандрейзити або ж грати настільні ігри. Цей список може бути заповнений особистими, колективними та професійними навичками – головне, щоб він [список бажаних навичок] зумів запрацювати.
У Львівській освітній фундації є багато навчальних програм, які допомагають християнським командам робити більш структурно добро у своїх громадах. Після навчання, учасники говорять, що в них нарешті структурувалися ті знання, які вони ситуативно чули або переживали на практиці.

5.«Цінуйте час один одного».
Світ настільки швидкий, подекуди невизначений та плинний. Тому цінувати час один одного – більше порада та правило, аніж лайфхак. Варто перестати брати на себе відповідальність випадково. Деякі люди щодня мають купа роботи, за яку взялись незаплановано, бо недоречно щось прокоментували або відповіли. Тому, брати відповідальність з розумінням своїх можливостей та бажань = цінувати час та роботу один одного.

Якщо ви хочете активізувати свою парафію, то ви можете взяти участь у освітньо-грантовій програмі «Соціальні інновації громад». Детальну інформацію про програму ви можете знайти на сайті Фундації – https://bit.ly/SCI21-1.
Посилання на аплікаційну форму для подачі на програму – https://bit.ly/SCI21-appform.

Підготували: Дамян Чудяк, Оксана Бабенко

Фото надане Львівською освітньою фундацією