5 порад якісного піару від PR-менеджера “Емаусу” Центру підтримки людей з особливими потребами Надії Калачової

Сьогодні, 20 листопада 2018 року, у “Школі релігійного фрілансу” відбулася чергова лекція. Запрошеним спікером була Надія Калачова, яка є PR-менеджером Центру підтримки людей з особливими потребами “Емаус”, що діє при УКУ.

DSC_1151


  1. Знайте людські історії. Будь-якій історії, розказаній з деталями, повірять набагато більше, аніж сухим фактам.

  2. Як написати історію? Над своїм письмом потрібно постійно працювати. Якщо мені текст подобається, то я намагаюся запозичувати щось у стилістиці автора.
  3. Писати – це як спорт. Потрібно постійно вправлятися у письмі. Кожен день, кожен тиждень, щомісяця. Мій викладач у “Школі журналістики УКУ” казав, що студенти почали гірше писати просто тому, що завершилися канікули і була довга пауза.  Це означає, що потрібно писати багато. Можна ще почитати книги, наприклад, “Як писати легко?”.
  4. Ввечері тексти здаються оманливо геніальними. Бувало, напишу ввечері заголовок.  І він здається абсолютно прекрасим,а  вранці я розумію, що це не так!  Тому ввечері можливо краще складати поезію. І якщо Ви все ж таки написали текст ввечері то редагуйте її вранці.
  5. Записуйте текст на диктофон.  Коли мені бракує дихання, чи збивається інтонація, то я розумію, що це речення занадто довге. Мозок людини, яка це читає, все одно “спіткнеться” на цьому реченні. Тому варто відсторонюватися від свого тексту. Пильнувати, де збилася логіка, де немає завершення. Тому текст необхідно редагувати і не один раз.

DSC_1149

DSC_1174DSC_1148


Наша редакція дуже дякує Надії Калачовій за те, що знайшла час і поділилася цінними професійним секретами із слухачами “Школи релігійного фрілансу”.