“Найважливіше — вірити у те, що ти робиш і тоді буде все”, — Андрій Москаленко під час ХІ Екуменічного соціального тижня

4 жовтня 2018 року у рамках 11 Екуменічного соціального тижня відбулася дискусія “Молодь. Віра. Покликання”.  Які завдання стоять перед українською молоддю? Що потребує сучасне юнацтво, чим відрізняється від минулих поколінь? Які можливості варто запропонувати молодим особам?

2

 Про це та більше дискутували у Центрі Шептицького такі спікери, як заступник Міського голови Львова Андрій Москаленко, проректор із питань призначення та місії УКУ Мирослав Маринович, виконавчий директор “Пласту” Станіслав Андрійчук та директор аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний.

Під час дискусії Андрій Мокаленко підкреслив , що для того, аби молодь була успішна їй важливо вірити у те, що вона робить і перебувати у середовищі натхненних людей. Для цього потрібно забезпечити 3 складові: “Університет – є класичним прикладом середовища. Коли середовище може скерувати, може скомунікувати і пояснити. І друга важлива річ – це певне менторство. У моєму розумінні, коли ми говоримо про покликання, то ми говоримо про очі, які горять. Ми говоримо про те, що вражає. Але для цього повинен бути хтось поруч, хто може допомогти і підказати. І третя річ, яка є важливою – це має бути та, чи інша глибина і спеціалізація”.

1

На думку Мирослава Мариновича, молодь має дуже обмежений час. Адже завжди за плечима є покоління, яке не матиме “водоростів на кораблі”, тобто певних негативних досвідів і розчарувань та почуватиметься кращим за своїх попередників:

“Що має встигнути молодь зробити, перш ніж її замінять наступники? Як завжди, можливі дві крайнощі. На одному із шляхів молодь може відкинути лукавство своїх попередників, які одягають маски рятівників і правдолюбів, хоча практикують диявольство і взятися за цю справу негативну щиро і відверто, розмалювавши насильство, ненависть і  брехню на прапорах протесту. У Європі таких людей називають неонацистами. Поки що  великих ознак цього немає. Але ми завжди маємо пам.ятати, що нас може накрити ця хвиля. На іншому шляху молодь може також відкинути лукавство попередників, запровадивши процес очищення суспільства і ціннісного його перезавантаження”.

3


Мирослав Маринович також розповів про те, що сучасна молодь іноді схильна критикувати Церкву, стає на бунтівний шлях. Однак допомогти такому юнацтву можна через християнську любов. І саме молодь покликана очищати суспільство від скверни.

Станіслав Андрійчук  поділився, що “Пласт” зараз стоїть на певному роздоріжжі і роздумує над тим, яким має бути подальше виховання сучасної молоді.

Нагадаємо, Екуменічний соціальний тиждень триватиме до 6 жовтня включно.

Програма Форуму — на сайті www.esweek.org.ua.

Обов’язкова реєстрація — за посиланням.

Участь у всіх заходах Форуму безкоштовна.

Довідка

Екуменічний соціальний тиждень (ЕСТ) — Всеукраїнський суспільний форум, який прагне об’єднати ресурси громади, влади, соціальних організацій, Церков, ЗМІ та освітян навколо вирішення актуальних проблем суспільства, базуючись на загальнолюдських цінностях та Соціальній доктрині Церкви, стимулюючи екуменічний діалог у соціальній сфері.

У публікації використано матеріали і фото із сайту ЛМР