Арх. Каваллі: Меджугор’є – це місце молитви, але об’явлення потрібно ще досліджувати

«Той, хто хоче молитися та змінити своє життя, знайде в Меджугор’ї місце глибокої благодаті», – наголошує архиєпископ Альдо Каваллі.

Ієрарх є спеціальним папським посланником у цьому боснійському місті, визнаному багатьма людьми місцем постійних явлень Марії. Він нагадує, що Церква не висловлюється з цього приводу, доки не буде впевнена в питанні відповідно до загальних і найбільш вірогідних критеріїв.

Щодо самого Меджугор’я, то ієрарх наголошує, що ті, хто приїжджає до цього боснійського міста з туристичною метою, не знаходять там нічого, але ті, хто прагне духовного досвіду, отримують глибокі дари благодаті.

Він також зазначає, що 42 роки на тому місці нічого не було, а тепер тут відбуваються вартісні речі. Йдеться про рішення змінити життя, розвиток покликань до релігійних чинів, священства чи шлюбу, а також про можливі фізичні зцілення.

Цінним елементом, за словами папського посланника, є простота релігійних заходів, які відбуваються в Меджугор’ї. Часто йдеться про звичайні Меси, сповіді, традиційні форми молитви. Наприклад, організований там Міжнародний молодіжний фестиваль «Младіфест» пропонує не якісь незвичайні дійства, а служіння Святими Тайнами, адорацію, вервицю та Хресну дорогу – водночас це перетворюється на «унікальні реколекції для молоді світового масштабу».

Ієрарх також відзначає адекватність самих візіонерів, з якими часто має зустрічі та розмови. Найчастіше темою зустрічей є звичайні, буденні справи, а не одкровення. Така нормальність має для нього дуже велике значення.

Папа Франциск та архієпископ Альдо Каваллі

Архиєпископ Каваллі є папським візитатором у Меджугор’є з 2021 року. Він замінив архиєпископа Генріка Хозера. Хоча боснійське місто офіційно не визнано санктуарієм, але Папа Франциск зняв заборону на організацію туди паломництва у 2019 році. Свого часу Папа Бенедикт XVI створив комісію, яка мала дослідити об’явлення в боснійському місті, що завершувала роботу вже по його відставці. Однак Ватикан досі не прийняв рішення.

Розп’яття в Меджугор’є

Джерело

Додатково

Попри те, що Меджугор’є користується великою популярністю у мирян і духовенства, в тому числі й в Україні, самі об’явлення та послання поміж католиками сприймаються не завжди однозначно. Діапазон ставлення до них доволі великий: від повної довіри до категорично неприйняття. Зокрема, противники явлень вважають, що феномен та послання Меджугор’я є доволі сумнівними, двозначними та покликані знівелювати послання Діви Марії у Фатімі. Також вони мають зауваження до візіонерів – на їхню думку, різниця з візіонерами у Фатімі чи Люрді щодо плодів їхнього особистого життя доволі відчутна.

Зі свого боку прихильники явлень кажуть, що не бачать суперечності між цими посланнями, водночас їхнім головним аргументом, як правило, є посилання на духовний та містичний вплив, який переживають паломники при відвідуванню Меджугор’я. При цьому багато хто з вірних Католицької Церкви чекає на вердикт Ватикану, але найбільш обережні висловлюють сумніви щодо компетентності будь-якого рішення комісії, підзвітної Папі Франциску, який, на їхню думку, не лише не протистоїть руйнівним процесам у Церкві, але інколи їх навпаки спричиняє.