В житті все є процесом. Дуже важливо, щоб ми були вражливі не лише на ті моменти, коли падаємо в гріх, бо з гріха звичайно завжди можна встати. Будьмо вражливі на ті моменти, коли від Бога починаємо віддалятися. На це звернув увагу єпископ-помічник Львівської архиєпархії Преосвященніший Володимир під час розважання над Словом Божим в Архикатедральному соборі св. Юра у середу 3 березня 2021 року.
Євангеліє: Мр. 14, 43 – 15, 1.
43. в той час, як Ісус говорив учням своїм. прибув Юда, один з дванадцятьох, і з ним юрба з мечами та киями, від первосвящеників, книжників і старших. 44. Його зрадник дав був їм знак, кажучи: «Кого поцілую, то він: візьміть його й ведіте під доброю сторожею». 45. І прийшовши, зараз приступив до Ісуса й каже:– Учителю!І поцілував його. 46. Вони ж наклали на нього руки схопили його. 47. Один із тих, що були там, витягнув меч вдарив слугу первосвященика й відтяв йому вухо. 48. Ісус, звернувшись до них, сказав їм:– Немов на розбійника ви вийшли з мечами та киями, щоб мене піймати. 49. Щодня був я між вами, навчаючи у храмі, і ви мене не схопили. Та це – щоб збулося Писання.50. Тоді всі, лишивши його, втекли.51. Якийсь же юнак, загорнений в одне лиш покривало, ішов за ним. 52. Його схопили, і він, покинувши покривало, втік від них нагий.53. Повели Ісуса до первосвященика; і зібрались усі первосвященики, старші та книжники. 54. Петро ж ішов слідом за ним здалека аж усередину до двору первосвященика і, сівши з слугами, грівся при вогні. 55. Первосвященики і вся рада шукали свідчення на Ісуса, щоб його вбити, та не находили. 56. Багато бо свідчило неправдиво проти нього, але свідчення їхні не були згідні. 57. Та деякі, підвівшись, так свідчили проти нього ложно:58. – Ми чули, як він говорив: зруйную храм цей рукотворний і за три дні збудую інший, нерукотворний.59. Але й ці свідчення не були між собою згідні. 60. Тоді первосвященик, вставши посередині, спитав Ісуса:– Не відповідаєш нічого, що оці свідчать проти тебе?61. Та він мовчав і нічого не відповідав. Знову спитав його первосвященик і каже йому:– Чи ти єси Христос, Син Благословенного?62. Ісус відповів:– Я є; і побачите Сина чоловічого, що сидітиме праворуч Всемогутнього та йтиме на хмарах небесних.63. Тоді первосвященик роздер на собі одежу й каже:– Навіщо нам іще свідків ? 64. Ви чули богохульство! Як вам здається?І всі вони присудили, що він винен смерти. 65. Деякі стали плювати на нього, закривати йому лице й бити його по щоках та казали йому:– Пророкуй!– Слуги також били його по щоках.66. Коли Петро був внизу на подвір’ї, приходить одна з служниць первосвященика 67. і, побачивши Петра, що грівся, подивилась на нього й каже:– І ти був з Ісусом Назарянином.68. Та він відрікся, кажучи:– Не знаю і не розумію, що ти кажеш.І він вийшов на переддвір’я. Тут заспівав півень.69. Служниця, побачивши його знову, почала говорити тим, що там стояли:– Цей із них.70. Та він відрікся знову. І трохи згодом ті, що там стояли, сказали до Петра:– Ти справді з них, бо ти галилеянин.71. Тоді він став клястися і божитися, кажучи:– Не знаю цього чоловіка, про якого говорите.72. І зараз же удруге заспівав півень. І згадав Петро слово, що Ісус був промовив до нього: «Перше ніж півень заспіває двічі, тричі мене відречешся». Та й заридав гірко.1. Зараз же первосвященики вчинили нараду із старшими та книжниками – увесь синедріон. Зв’язавши Ісуса, вони повели й видали його Пилатові.
“Слухаючи сьогоднішнє євангельське слово можемо собі усвідомити таку річ, що дуже легко від Бога відійти, але також завжди є дорога, щоб до Нього повернутися”, — зазначив проповідник.
За словами архиєрея в один момент ми не можемо стати добрими ,або поганими. Це завжди процес. І це нам показує постать апостола Петра, який любив Ісуса, але вже коли Його почали вести на страждання і допит. Петро вже йде на віддалі. Для нього починається дорога віддалення від Бога. Потім він тричі відрікається. Звичайно, що плаче і про це жаліє. Коли учителя розпято, то ховається від страху, а після воскресіння Христа отримує тричі питання любові.
“В житті все є процесом. Дуже важливо, щоб ми були вражливі не лише на ті моменти, коли падаємо в гріх, бо з гріха звичайно завжди можна встати”, – переконаний він.
“Будьмо вражливі на ті моменти, коли від Бога починаємо віддалятися”, — заохочує Преосвященніший Володимир.