До Унева на вихідні? – 5 причин чому варто відвідати Святоуспенську Унівську Лавру

Святоуспенська Унівська Лавра  – унікальний монастирський комплекс у Перемишлянському районі Львівської області. Сюди зїжджається чимала кількість паломників впродовж року для відновлення духовних сил, а також  у пошуках духовного і фізичного зцілення. Тут приступають до сповіді чи духовної розмови, черпають свячену воду з цілющого Унівського джерела. Наша редакція пропонує вашій увазі 5 причин, чому варто відвідати Унів на вихідних.

Помолитися перед Чудотворною іконою Унівської Богородиці

За своїм типом унівська ікона Богородиці – це Одигітрія. Слово це в перекладі з грецької мови означає Провідниця (Путеводниця, Наставниця). За переказом, саме так зобразив Матір Божу з малим Ісусом на лівій руці євангелист Лука.

Впродовж століть сотні тисяч прочан сходилися на молитву до Унівської мами. У ХVІІІ ст. через численні зцілення, вимолені перед цією іконою, образ Богородиці Унівської коронував архимандрит Атанасій Шептицький. У 1995 р. з великими урочистостями ікону Богородиці було перевезено зі Львова до Унева. До сьогодні тисячі паломників приїжджають на молитву, з вірою отримати ласку для душі і тіла і велику благодать від Небесної Покровительки – Унівської Матері Божої.

 Набрати води з цілющого Унівського джерела

Відбудова пов’язана з іменем галицького шляхтича Олександра Ванька Лагодовського. За давньою легендою, недужий на важку хворобу ніг шляхтич побачив у сні Божу Матір, яка сповіщала йому, що він зцілиться, обмивши ноги в чудодійному джерелі. У пошуках джерела чоловік натрапив на згарище монастиря, розташованого неподалік від нього. Кинувшись до попелища він із подивом побачив дивне сяйво, яке випромінював образ Божої Матері з Дитятком Ісусом, що явився над згарищем. Зцілений водою з джерела та молитвою перед явленою йому іконою, на знак вдячності Пресвятій Богородиці Лагодовський збудував тут новий монастир, який зберігся до наших днів.
Також паломники і сьогодні мають можливість зачерпнути цілющої вооди з чудотворного Унівського джерела, яке протікає поруч з обителю.

Відвідати Чернечу гору

На ній розташований монаший цвинтар – місце, наділене особливою благодаттю через тривалу молитву, яка не стихала тут від віків, а також через поховання ченців, які своїм життям втілили ідеали святості. Сьогодні з особливою побожністю паломники відвідують тут могилу сповідника віри, великого українського святця отця-єромонаха Порфирія (Павла) Чучмана. На Чернечій горі поховані рідні брати – владика Юліан та отець Василій Вороновський.

Духовна розмова з монахами-студитами

Сьогодні в обителі проживають монахи Студійського Уставу, до яких за порадами, молитвами приїжджають численні паломники. Саме тому кожен паломник може також з користати з духовної розмови у монастирі.

 Відвідати реколекційні науки

У Реколекційному домі Святоуспенскої Унівської Лаври регулярно відбуваються дні духовної віднови та реколекційні зустрічі. Слідкувати за інформацією можна на фейсбук-сторінці. 

Як добратися?

Прямим автобусом зі Львова до Унева можна доїхати із АС №6, що на Личаківській, 154.

Автівкою до Унева можна доїхати по трасі Н-02.

 

Використано інформацію зі сайту https://pilgrimage.in.ua/svyatouspenska-univska-lavra/