Глава УГКЦ та УПЦ КП у Гаазі спільно з іншими релігійними діячами розвіюють стереотипи щодо України

Делегація українських релігійних діячів перебуває з візитом у Гаазі, який відбувається з метою популяризації України напередодні консультативного референдуму в Нідерландах про затвердження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

У вівторок, 29 березня, відбулася зустріч у Сенаті Королівства Нідерландів з членами Постійного комітету з закордонних справ. Після цього українські релігійні діячі провели прес-конференцію та відповіли на запитання журналістів.

Згодом члени української делегації зустрілися з Послом Королівства Нідерландів з прав людини Кейсом ван Бааром та співробітниками Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.

У своїх виступах релігійні діячі України наголосили, що після здобуття в 1991 році омріяної незалежності Україна обрала демократичний шлях розвитку та курс на європейську інтеграцію. І це не суто вибір політиків, а вибір українського народу, який відчайдушною громадянською позицією та самопожертвою під час Революції Гідності (грудень 2013 – лютий 2014) довів своє прагнення жити в країні з високими стандартами прав людини, реальним забезпеченням громадянських свобод, без корупції та диктатури.

Учасники зустрічі відзначили, що на фоні російської гібридної війни проти Заходу, Україна стала форпостом європейських демократичних цінностей, стримуючи імперські амбіції агресора. Велика ціна українського народу, заплачена за свою свободу, людську гідність та державний суверенітет, переконливо свідчить на користь щирості та перспективності його прагнень будувати добросусідські відносини з Нідерландами та іншими країнами об’єднаної Європи.

Програма сьогоднішніх заходів завершиться прийомом у Посольстві України в Гаазі з нагоди візиту релігійних діячів України, до участі в якому запрошено релігійних, громадських і політичних діячів Нідерландів.

Додамо, візит делегації членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до Королівства Нідерландів розпочався 28 березня 2016 року з метою поширення правдивої інформації про європейські прагнення та очікування українського народу.

До складу делегації входять такі релігійні діячі України:

  • Патріарх Філарет (Денисенко), Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату;
  • Архієпископ Святослав Шевчук, Глава Української Греко-Католицької Церкви;
  • Архієпископ Петро Мальчук, Ординарій Київсько-Житомирський Римсько-Католицької Церкви в Україні;
  • Станіслав Носов, Президент Української уніонної конференції Церкви адвентистів сьомого дня;
  • Яків Дов Блайх, Президент Об’єднання іудейських релігійних організацій України, Головний рабин м. Києва та України;
  • Муфтій шейх Ахмед Тамім, Голова Духовного управління мусульман України;
  • Анатолій Райчинець, заступник генерального секретаря Українського Біблійного Товариства;
  • Архієпископ Євстратій (Зоря), Секретар Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату;
  • Геннадій Білорицький, юридичний радник Головного рабина м. Києва та України.

Церква як суспільна інституція має в Україні найвищій рівень довіри громадян (59 %), а тому прагне поширити успішний досвід міжконфесійного, міжетнічного та міжнаціонального діалогу на міжнародний рівень. Навколо України вирує багато маніпулятивних і пропагандистських стереотипів, які можна легко розвіяти шляхом прямого діалогу з представниками громадянського суспільства та лідерами думок, зокрема і релігійними діячами.

На 30 березня заплановане повернення делегації в Україну.

За матеріалами: www.irs.in.ua