«І Християнство, і йога пропонують дорогу, істину, спасіння, тож треба вибрати, якою дорогою іти» – о. Микола Лучок

У середу, 6 квітня, відбулася третя реколекційна зустріч з духівниками міста, яку організувала команда проекту “Духовна велич Львова”. Власними думками про те, чи варто справжньому християнину вдаватися до східних практик, зокрема йоги, ділився о. Микола Лучок, монах-домініканець Римо-Католицької Церкви.

Учасники разом з духівником шукали відповіді на питання: що таке духовна практика, які з них існують у християнстві, хто такий християнин, чому він звертається до йоги? Не обійшлося і без запитань про вегетаріанство та східну медицину.

«Духовна практика це практика скерована на те, щоб осягнути духовне. А ціль християнської духовної практики – зблизити стосунок з Богом, з особою. Ми знаємо такі духовні практики як: молитва, піст, медитація (розважаю над словом Божим), реколекції (навернення до Бога), іспит сумління, вервиця, паломництво» – розповів о. Микола.

«Християнин – учень Ісуса Христа, який вибирає Ісуса за єдиного вчителя і авторитета. Для християнина Він не лише вчитель, а й Спаситель, який рятує від зла, без нього я не можу визволитися. Натомість у йозі мені не потрібен Ісус як Спаситель, бо я своїми зусиллями тіла і свідомості спасаюсь відкриваючись на силу» – додає духівник.

Отець розповів, що в минулому сам цікавився та займався певними далекосхідними практиками і з власного досвіду пояснив наскільки ця філософія віддаляла його від Ісуса Христа, як Дороги, Істини та Життя.

Читайте також: «Чи можна розділяти йогу на фізичні вправи і духовну практику?» – відповідає о. Микола Лучок

«Йога – це дорога, яка говорить, що має істину про людину, яка веде до спасіння від перенароджень і страждання, це дорога самоспасіння. Християнство і йога, обидві пропонують дорогу, істину,  спасіння і життя. Тож ми робимо вибір, якою дорогою іти, бо не можемо служити двом панам.(Мат. 6.)» – наголосив о. Микола Лучок.

Анна Грапенюк
Фото: Олександр Мазуренко 

Читайте також:

Перша реколекційна зустріч: «Соціальні мережі – простір, де повинна звучати добра новина» – о. Юстин Бойко

Друга реколекційна зустріч: «Віра у забобони є результатом самонавіювання – це «ефект духовного плацебо» – о. Назарій Лозинський