Львів’ян запрошують на молитву перед копією Єрусалимської чудотворної ікони Богородиці

Архикатедральний Собор святого Юра у Львові торжественно звершив Неділю Православ’я. Для почитання вірних урочисто виставили копію Єрусалимської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці. Про це інформує Львівська Архиєпархія УГКЦ.

5 березня 2023 року в першу неділю Великого посту Митрополит Львівський УГКЦ Ігор звершив у Соборі Архиєрейську Божественну Літургію. У слові до вірних Архиєрей пригадав походження назви «Православ’я», часто незрозумілої для вірних. «Така назва неділі пов’язана з торжеством православ’я над єрессю іконоборства. Таку єресь чи неправду, безглуздя, проголошували певні духовні отці, уважаючи  поклоніння іконам за поклоніння дереву та фарбам, тобто матеріалу, з якого виробляються ікони. Святі Отці сьомого Вселенського собору засудили іконоборство як єресь, а на згадку про перемогу над ним постановили святкувати торжество православ’я в першу неділю Великого посту. І ми з вами розуміємо, що ми покланяємося не зображенням на іконах, а тим особам, які криються за іконами. Світлини батьків, рідних, інших осіб, приймаємо не як істот, лиш знаємо, що такі особи існують чи існували, живі або у вічності. Через ікони ми спілкуємося зі Спасителем, Богородицею, зі святими, з ангелами тощо», – наголосив Митрополит.

У Неділю Православ’я в Соборі святого Юра традиційно звершили урочистий обхід храму з іконами. Фото: Львівська Архиєпархія УГКЦ

Відтак по завершенні Божественної Літургії Архиєрей освятив копію Єрусалимської ікони Пресвятої Богородиці, яка впродовж Великого посту буде виставлена в храмі для почитання. Опісля традиційно для Неділі Православ’я священнослужителі та парафіяни Собору звершили урочистий обхід довкола храму. Участь у спільній молитві взяли, зокрема, родини воїнів, які перебувають у полоні чи зникли безвісти. 

Як зазначає адміністрація Собору святого Юра, перед іконою щодня, окрім вівторка, протягом усього Великого посту будуть звершувати Молебень до Пресвятої Богородиці. До молитви, яка відбуватиметься о 10:00, запрошують усіх львів’ян.

Автором Єрусалимської ікони Богородиці вважають апостола Луку. Деякі свідчення зазначають, що саме вона є тією чудотворною іконою Матері Божої, від якої зійшов голос до преподобної Марії Єгипетської і навернув її від гріховного шляху, коли та молилась у храмі Воскресіння Христового в Єрусалимі. Пізніше ікона перебувала в Константинополі, Влахерні, врешті – у Корсуні (Херсонес). Відтак вона потрапила до Великого Новгорода, згодом – до Москви, звідки під час наступу Наполеона в 1812 році зникла і була замінена вірним списком. А оригінал ікони якимось дивовижним чином згодом знову опинився в Єрусалимі – в храмі Гробниці Пресвятої Богородиці. Святий образ і донині зберігається там.

Серед численних благодатей, які випрошують у молитві перед нею, є, зокрема, прохання захисту перед навалою ворогів. Тож і львів’яни зможуть вшанувати копію чудотворної ікони і молитися перед нею про заступництво Богородиці в часі війни і про славну перемогу, в якій вона буде нашою заступницею.

Довідка за матеріалами Городище.info

Перше фото – Архикатедральний Собор святого Юра