Львівська провінція Згромадження Найсвятішого Ізбавителя обрала нового протоігумена

14 листопада 2022 року на п’ятирічну каденцію — до 2027 року — було обрано нового протоігумена Львівської провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя. Ним став ієрм. Володимир (Борейко). Про обрання повідомляє сайт Львівської провінції ЗНІ.

Новообраний протоігумен народився 21 квітня 1984 року в м. Борщів на Тернопільщині. З 2001 по 2008 роки здобував освіту в економічній сфері, а в 2010 році вступив до новіціату Львівської провінції редемптористів, де у 2015 році склав вічні обіти. 

Протягом 2011 – 2016 рр. вивчав філософію та богослов’я у Львівській духовній  семінарії Святого Духа УГКЦ та Українському католицькому кніверситеті, де отримав диплом магістра богослов’я.

20 червня 2016 року отримав ієрейське рукоположення, до 2021 року здійснював служіння на парафії свв. апп. Петра і Павла у м. Новояворівськ (Львівська обл.), а з 3 січня 2021 року дотепер сьогодні виконував уряд ігумена монастиря св. Герарда у відпустовому місці Кохавина (смт Гніздичів Львівської обл).

Привітав новообраного ігумена Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, висловлюючи вдячність за служіння йому та цілому Згромадженню: «Цей вибір — акт великої довіри до Вас з боку Ваших співбратів і знак підтримки Вашого служіння для добра Згромадження. Через Вас передаю слова вдячності за жертовне служіння отців редемптористів, що є благословенням для нашої Церкви. Особливо ваше служіння гідне похвали в час війни із російським загарбником, яке сповнене численними прикладами допомоги тим, хто постраждав, чиє житло було зруйноване і хто втратив засоби для існування. Ваші монастирі широко відкрили свої двері для потребуючих, слідуючи заповіді нашого Господа бути близько із тими, хто страждає».

Блаженніший Святослав поручив ієромонаха Володимира під опіку Матері Божої, прославленої в іконі Неустанної Помочі, Глава УГКЦ, яку особливо вшановує Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, побажав наснаги й повноти благословень і запевнив його у підтримці всіх ініціатив, які будуть спрямовані на розвиток Української Греко-Католицької Церкви, проповідь Божого Слова та добро боголюбивого люду.

Згромадження Найсвятішого Ізбавителя діє в Україні з початку ХХ століття. Перший монастир засновано у 1913 році, коли на запрошення Митрополита Андрея з Бельгії прибуло перших п’ятеро братів, що оселились в с. Унів. В час війни перебували під утиском, пороте після завершення війни і повернення після заслання Митрополит Андрей придбав для Згромадження кілька будинків на Львівщині, відтак за його клопотанням засновані громади у Тернополі та Станіславові. Місійну діяльність брати звершували, зокрема, на Волині. У 1922 році заснували «малу семінарію» (ювенат) для українських юнаків, пізніше – семінарію в монастирі св. Альфонса в Голоску Великому, що діяла до початку Другої світової війни.

З огляду на збільшення покликань до Згромадження та розширення мережі домів в Україні було створено віце-провінцію східних редемптористів. Спочатку її називали по-різному: Русинською, Бельгійсько-Русинською, Галицькою. У 1931 році, коли за поданням настоятелів та зі згоди Конгрегації Східних Церков до спільноти редемптористів в Україні приєднали також канадські доми, постало питання про сталу назву для віце-провінції. На Генеральній Капітулі 1936 року для віцепровінції прийняли назву «Львівська».

В часи Другої світової війни українські редемптористи зазнавали утисків і репресій, багато з них були заарештовані та вивезені до Сибіру. Після війни разом зі спільнотою УГКЦ продовжували служіння у підпіллі, не піддаючись на умови переходу до православ’я. У віцепровінції діяла підпільна семінарія. 8 грудня 1989 року Львівська віцепровінція отримала статус провінції. Зі здобуттям Незалежності та відродження УГКЦ Згромадження поступово почало відновлювати свої права на власність, а також розвиток студентського життя. 1 вересня 1997 року було відкрито Вищий духовний інститут ім. М. Чарнецького Львівської провінції Згромадження редемптористів. 17 студентів розпочало навчання по трирічній програмі філософських студій на базі власного освітнього закладу провінції. До 2000 року число студентів у семінарії перевищило 40.  З 2005 року редемптористи навчаються у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа.

Служіння редемптористів в УГКЦ припало на не легке ХХ ст., це час коли була потреба мученичого свідчення своєї віри. 27 червня 2001 р. святий папа Іван Павло ІІ в часі свого побуту у Львові проголосив блаженними українських новомучеників, серед яких четверо редемптористів: владика Миколай Чарнецький (1884-1959 рр.), владика Василь Величковський (1903-1973 рр.), отець Іван Зятик (1899-1952 рр.) та отець Зенон Ковалик (1903-1941 рр.).