Львівські храми відчинили «Двері Божого милосердя». Де і як отримати повний відпуст?

З нагоди відкриття Ювілейного року Божого милосердя у неділю, 13 грудня 2015 року, у храмах Львова Української Греко-Католицької та Римо-Католицької Церков здійснили Молебний чин та символічно відчинили «Двері Божого милосердя». Відтепер і впродовж всього року кожен, хто здійснить паломництво до цих дверей зможе отримати повний відпуст гріхів. У Львові є п’ять таких храмів.

IMG_9646Святі Двері у митрополичій базиліці РКЦ (пл.. Катедральна,1) після спільної молитви  духовенства, монашества і мирян з усіх деканатів Львівської Архідієцезії урочисто відчинив Архиєпископ Мечислав Мокшицький.

У соборі св. Юра УГКЦ (пл. св. Юра, 5) після Архиєрейської Літургії, яку очолив владика Ігор, Ариєпископ і Митрополит Львівський, відбувся обхід навколо храму та Молебний чин з нагоди відкриття Ювілейного року Божого милосердя.

IMG_1390У Гарнізонному храмі Дверми милосердя стали двері до каплиці Пресвятої Богородиці. Традиційно вони є зачиненими, а відчиняють їх лише в час великих Богородичних свят. Проте тепер вони залишатимуться відчиненими аж до 26 листопада 2016 року.

IMG_0929Згідно з традицією Церкви, відтепер впродовж всього року кожен, хто посповідається, прийме Святе Причастя і з вірою пройде крізь ці двері, зможе отримати повний відпуст гріхів. Однак, духівники застерігають, що двері є символічними. І не достатньо просто пройти крізь двері і все – автоматично всі гріхи будуть відпущені, потрібно з вірою і розуміння приступати до Святих Тайн та чинити діла милосердя.

«У тих храмах, де відчинилися Святі Двері, можна отримати повний відпуст. Для цього потрібно приступити до святої Тайни Покаяння, Євхаристії і молитися в наміренні Святійшого Отця. Однак, проходження через ці двері не означає автоматичного прощення гріхів і надання повного відпусту. Це заохочення вірним зрозуміти, що саме у храмі вони можуть отримати полегшення для своєї душі і тіла. Цей рік, є особливим роком, який пригадує, що Бог – милосердний і готовий все пробачити, щоб людина знову повернула собі втрачений рай, душевну та тілесну гармонію. Але маємо очікувати милосердя не тільки від Бога, а й бути милосердними одні до одних» – наголошує о. Павло Дроздяк, капелан Львівської міської ради.

Додамо, що 13 грудня Двері милосердя відчинилися у всіх кафедральних храмах РКЦ в Україні та у визначених храмах УГКЦ, а наступної неділі будуть відчинені у деяких парафіяльних римо-католицьких храмах. У Львові це: Санктуарій Святого Антонія з Падуї (вул. Личаківська, 49а) та Храм Божого Милосердя (Львів-Рясне, вул. Брюховицька, 119а).