Львівські семінаристи зняли короткометражку до 75-річчя псевдособору

Семінаристи 5 курсу Львівської духовної семінарії Святого Духа зняли короткометражний фільм “Справа Карпова”, присвячений 75-річчю Псевдособору.

“Фільм присвячений 75-й річниці події Львівського псевдособору 1946 р., де радянська влада намагалася насильницько ліквідувати Греко-Католицьку Церкву в Україні, через що сама Церква пішла в підпілля. Кінострічка починається зі сцени, де двоє приватних детективів Ігор Тарківський та Остап Лукач переслідують злочинця Олександра Карпова, який займається викраденням та нелегальною торгівлею антикваріату. Сам крадій є сином Георгія Карпова, який свого часу у 1945 р. подав Сталіну документ під назвою “Інструкція №58”, у якому зазначався план дій щодо ліквідації ГКЦ. Тому, саме його можно вважати “предтечею” Львівського псевдособору. Старший детектив Тарківський проводить допит над злочинцем, при цьому основна інформація щодо його угрупування й дій вже є йому відома. Натомість молодший детектив Лукач стоїть позаду й спостерігає над процесом допиту. Зовсім скоро напруга між Тарківськм і Карповим зростає і переходить у конфлікт, де старший детектив дізнається, що саме Карпов убив його сина (його син мав брудні справи з самим Карповим, про що батько не знав). Це провокує його на постріл, який попри намагання Лукача відвернути лихо, все ж виходить влучним. В кінці фільму молодший детектив Остап Лукач робить важливий підсумок, з якого випливає вся суть фільму. Цією короткометражною кінострічкою у своєрідний спосіб ми намагалися діткнулися до реальних подій та осіб, що мали своє місце у 1945 та 1946 роках. Основна суть фільму полягає у наступних словах: ті хто намагалися вбити Церкву у 1946 році, зараз є мертвими, а УГКЦ є живою й квітучою, бо жодне лихе діло не встоїться, а завжди перемагає правда, Божа правда, вічна й істинна.”, – повідомив один із сценаристів, бр. Назарій Жеграй.

Як розповів брат Михайло Огірко і співрежисер стрічки, який і оприлюднив короткометражну стрічку на своїй фб-сторінці, цей фільм, то спільна робота багатьох семінаристів:

“Контекстом подій був псевдособор і ми курсом вирішили зняти такий фільм, який би у художній спосіб, не традиційно, не напряму розповідав про цю подію, яка відбулася.  Ми обрали постать Карпова, бо він діяв за дорученням  та інструкцією Сталіна, яка розповідала як потрібно ліквідувати Українську Греко-Католицьку Церкву.  Над фільмом працювала ціла команда семінаристів із нашого курсу”.

Переглянути фільм, можна за посиланням