Моліться і працюйте: сьогодні споминають Блаженнішого Любомира Гузара з нагоди дня народження

Сьогодні, 26 лютого, минає 89 років з дня, коли народився блаженніший Любомир Гузар – Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви – львів’янин, який став моральним авторитетом для всього світу. Кардинал був вірним своїй державі і наголошував на патріотизмі. Тому сьогодні у критичний час для України пропонуємо вислови Блаженнішого Гузара, які особливо актуальні і варті уваги. Берімо приклад з блаженнішого і дотримуймось його пророчих настанов.

Про єдність

“Дуже важливо спілкуватися у християнських товариствах чи суспільних спільнотах… Щоб не бути самотніми. Бо людині самотній важко розвинутись…Якщо людина в гурті, то тоді разом вони набувають певної внутрішньої сили, відваги…Коли молоді люди є разом, коли стараються аналізувати те, що стається, тоді вони починають набувати тієї внутрішньої духовної сили”. 

Про святих

“Небо відкрите для всіх нас, якщо будемо мати довіра до Господа Бога, якщо послухаємо Його слова, якщо віддамо себе під Його провід”. 

“Християнин – це не ангел, а людина, яка вірить і змагається”.

Про Воскресіння і надію

“Незважаючи на всі трагічні події, настане Божа перемога – Воскресіння…Бог показав нам, що Він є володарем усього – життя і смерти, що в Його руках є воскресіння, що в Його руках є життя. Тому хоча перед нам нагадування про трагічні обставини, але одночасно перед нами є віра в перемогу, на підставі якої ми можемо  справді небезпідставно сказати: “Радуймося”.

Про служіння мирян

“Кожна охрещена людина також зобов’язана виконувати пророче служіння. Для цього необовязково стояти на проповідальниці. Ми виконуємо своє пророче служіння щоразу, коли розповідаємо своїм дітям про Бога і про Боже, про добро, красу; коли говоримо про Бога в офіційних чи приватних обставинах, і навіть коли кажемо правду”.

Про державу

“Кожен з нас повинен,відповідно до свого стану, служити загальному благові, і щойно тоді Богом встановлена спільнота стає справді незалежною, самостійною державою”.

Про патріотизм і свободу

“У наші часи цілій державі, всьому народові випала нагода діяти задля власного блага. І відтепер людина зобов’язана бути творчою, патріотичною, свідомим християнином – громадянином своєї держави.

Про українське лінивство

 “Українці не використовують талантів, якими Господь їх обдарував, і обставин, що в них вони могли б досягати висот. У цьому полягає “лінивство” українців. Якщо хочемо, щоб Україна була справді великою країною і наше суспільство належно розвивалося, треба закотити рукави і не тільки працювати, а й розвивати Богом дані таланти”. 

Про молитву за ворогів 

“Ісус каже, що треба любити усі, навіть ворогів. Що це значить?  Молюся не за те, аби ворогові краще йшло, а за те, аби він також сповняв Божу волю. Це є ціль нашої молитви за ворогів: щоб вони не грішили…Ми молимося, аби вони побачили правду”.

Про Європу та Україну

“Українці – це європейці. Україна була Європою від самих початків. Про це свідчить історія. Українців насильно намагалися відірвати від Європи…Тому, переживаючи сьогодні труднощі, мусимо боротись за те, щоби згадані європейські цінності стали для нас програмою щоденного життя”. 

Про власну відповідальність та активність

Якби люди взялися до роботи, не було би розчарування, було би усвідомлення. Розчарування не є цілковито виправдане, його причина – у браку активности та браку відповідальности. Не питає себе народ, а що я зроблю, що я зробив, щоб Україна була краща? Він запитує – а що мені дали після Революції? А як нічого не дали, то він розчарований. Якби ми взялися до роботи і взялися не поодиноко, а разом, то ото була би сила.