“Молитися – це навчитися слухати Божий голос”: поради молитви від с. Ліджі Пайяпіллі

У Біблії є такі слова: “Просіть і дасться вам”. І цей принцип ми використовуємо для молитви. Часто ми кажемо до Бога: “дай нам”: маємо на увазі здоров’я, тощо. Через пророка Єремію Господь говорить: “Слухайте мій голос”. Часто так буває, що ми просимо і просимо, але Бог має нам щось сказати. Втім ми це не чуємо. Через пророка Єремію Господь говорить: “Слухайте мій голос. Якщо ви слухаєте мій голос, я буду Вашим Богом, а ви будете моїм народом”. 

Як можна чути голос Божий? Є кілька можливостей. Перше, через Слово Боже. Через Біблію Бог промовляє, а також через людей. Але іноді ми не дослухаємося до слів людей. Бог може використовувати людей і через них говорити. Наприклад, Він говорив через пророка Єремію. Також Бог часто промовляє до нас через Церкву. Також я багато чую, що люди кажуть, що моляться вдома. Але часто буває так, що вдома Божий голос заглушається голосами чоловіка і дітей. Саме тому, маємо іти у храм, щоб чути там голос Божий. Ще Бог може говорити через природу.  Через тюльпан, інші квіти. Я часто дивуюся красі квітів. Це Бог творить. Кожна квітка жива. Якщо є зелене стебло, значить рослинка жива. Бог говорить через пророка Єремію: “Слухайте мій голос, якщо ідете дорогою, яку Я вам покажу, вам буде добре”.

У нашому житті іноді виникають такі питання:”я так багато молюся, чому не розвиваюся духовно, чому іду назад”. Ми живемо власними думками. Можна іти у каплицю слухати Господа, а можна іти слухати себе. Можна снувати власні думки, там же ніхто не заважає. А Господь говорить: “Якщо ми слухаємо власні думки, тоді не йдемо вперед, а назад”, Для чого ми молимося? Наші думки змінюються, приходить розуміння думок Божих. Для цього молимося.

Джерело: “Veritas”