На римсько-католицькій парафії св. Йоана Павла ІІ відбулося свято священства

Священники «покоління св. Йоана Павла ІІ» відзначили ювілей священства у львівській парафії, де він є покровителем. Свято та родинний фестиваль відбулися на римсько-католицькій парафії св. Йоана Павла ІІ (м. Львів-Сокільники) 21 червня 2023 року – традиційно в період, коли зазвичай відбуваються священничі рукоположення та згадують річницю історичної апостольської прощі Папи до Львова.
 
Священники «покоління святого Йоана Павла ІІ» зростали у вірі, розпізнавали своє покликання або були висвячені під час його понтифікату та під його впливом і прикладом. Найстарший із ювілярів – прелат Базилі Павелко, парох історичної парафії в Семенівці, був висвячений у 1987 році після закінчення семінарії в Ризі, яка єдина в СРСР приймала кандидатів з України.
Серед ювілярів були також о. Іван Заяць, військовий капелан (25 років священництва), о. Назар Білик, архиєпархіальний модератор Руху «Світло – Життя». Отець Давид Омецінський подякував за 10 років священництва облатам, які служать у костелі св. Марії Магдалини у Львові. 
 
В Україні є чимало церков, багатих на кількасотлітні традиції, але з невеликою кількістю вірних на парафії у маленьких містах. Тут парафія живе та повільно зростає через священницьке служіння для «малої отари», подібне до пустельної присутності. Прикладом такого священства є о. Віктор Стахів із Микулинців біля Тернополя. Адже священник існує для вірян.
 
 
Близько сотні дітей були присутні на ювілеї, де всі священники з інших львівських деканатів дякували за дар священництва. Театр «Еммануїл» ім. Кароля Войтили показав виставу «Бог вас почує». Вистава демонструє узагальнене бачення того, як св. Станіслав Костка з’являється перед людьми, що ховаються від бомб у підземеллі Азовсталі у Маріуполі. Св. Станіслав, зміцнюючи і виводячи людей у безпечне місце, стає символом допомоги поляків жертвам війни в Україні.
 
Святу Месу очолив наймолодший із нинішньої групи священників о. Віктор Костів, рукоположений у травні у Львівській катедрі. О. Гжегож Драус у діалогічній проповіді висловив ідею порівняти священників із прислугою – офіціантами в ресторані, які подають страви, приготовлені шефом кухні, тобто самим Богом. Ті, кого обслуговують офіціанти-прислуга, тобто клієнти ресторану, є найважливішими і мають право вимагати хорошого та професійного обслуговування.
 
Після Меси священники поновили свої обітниці висвячення біля пам’ятнику св. Йоану Павлу ІІ. А ще урочисто випустили поштових голубів, що є символом Святого Духа, який хоче всюди донести Євангеліє. Вони полетіли з рук священників, а потім – дітей, які перебувають у театральному таборі, та учнів цілорічної денної дошкільної підготовки. 
 
 
Політ голубів супроводжувала мелодія трьох дзвонів, освячених для парафії св. Михайла у 1951 році у Варшаві блаженним примасом Стефаном Вишинським. Дзвони парафії передав о. Ян Канторський, парох парафії св. Михайла. Парафія щедро підтримувала вірян у Львові, коли костел ще будувався. Дзвони розміщені у нещодавно збудованій дзвіниці.
 
Діти взяли участь у родинному фестивалі. На дозвіллі стріляли з лука, перетягували канат, на спеціальних стендах дізнавалися про історії біблійних героїв – Ноя, Самсона, Йони.
 
Повідомив о. Гжегож Драус
Фото: Анастасія Трофимчук