Архиєпископ Митрополит Львівський РКЦ в Україні Мечислав Мокшицький зустріч Папи Франциска та Патріарха Кирила на Кубі назвав історичною і вважає, що вона здатна покласти початок діалогу між двома Церквами.
Про це першоєрах сказав у інтерв’ю Католицького Медіа-Центру.
«Як і багато християн, що живуть у світі, я поділяю думку і переконаний в історичності цієї зустрічі, очікуваної протягом багатьох років і навіть протягом багатьох століть. Звернімо увагу і оцінімо перші слова вітання, які пролунали з вуст Папи Франциска: “нарешті”, “ми – брати”. У відповідь Патріарх Кирило заявив: “Тепер легше”. Тому я вірю, що ця зустріч в Гавані – це початок нового шляху діалогу, так необхідного для обох Церков, і для світу, в якому живуть поруч один з одним віруючі Сходу і Заходу, яких торкаються ті ж проблеми і пов’язують такі ж надії», – сказав він.
Заклик до миру, який прозвучав у документі, Митрополита Мокшицький порівняв із «криком на захист найбільш скривджених». За його словами, це від людини залежить початок війни та її припинення.
Читайте також: «Зустріч, яка не відбулася?» – Патріарх Святослав про спільну декларацію глав двох Церков
«Це ж від людини залежить війна чи мир між народами. І якщо чогось очікую, то чергових зустрічей, діалогу та не оцінювання справ Божих під політичним кутом, тому що цей людський фактор не раз був в історії поганим порадником», – зазначив Глава римо-католиків України.
Один з розділів Декларації, де, зокрема, йдеться про «протистояння в Україні» та побажання Церквам утриматися від нього, Митрополит РКЦ потрактував, як заклик до миру, піднятися над поділом та побачити цінність людського життя.
«Хіба це не є дуже рішуче відстоювання за український народ і заклик про припинення війни?
Хіба це не є заклик, як для політиків, так і для нас, віруючих, щоб ми понад усіма поділами побачили цінність людського життя, право на свободу, життя у мирі і самовизначення вільного українського народу.
За матеріалами: kmc.in.ua, risu.org.ua