У середу, 26 квітня 2017 року, відбулась міжнародна конференція “Голос християнського подружжя до сучасного суспільства”, організована Інститутом родини та подружнього життя УКУ спільно з Папським Інститутом подружжя та родини Івана Павла ІІ (Лятеранський університет, м. Рим). Метою заходу стало переосмислення суті християнського подружжя, спроба ще раз поглянути на образ подружжя та роль християнської сім’ї у сучасному суспільстві.
Детальніше про захід та доповідачів читайте ТУТ
Пропонуємо деякі тези доповіді (“Божий задум у союзі чоловіка та жінки”) одного із спікерів конференції – о. Богдана Тимчишина, голови Комісії УГКЦ у справах родини, доктора морального богослов’я (невдовзі опублікуємо також й тези інших доповідей):
– Божа Любов проявляє себе у його творінні – в людині. І саме єдність чоловіка та жінки у подружжі – це один із виявів любові;
– Внаслідок первородного гріха людина відвернулась від Божого благословення;
– Різні подружжя у Біблії (Авраам і Сара тощо ) були щасливими, адже з ними жив Бог, і вони жили в Богом;
– У подружжі відмінність між чоловіком та жінкою – це не лише різна стать, проте й різні ролі та обов’язки;
– У чоловіка та жінки в подружжі є багато обов’язків, проте спробуємо виділити три основні.
Обов’язки чоловіка у подружжі:
1. Право управляти родиною. Чоловік-християнин повинен бути розсудливим по відношенню до своєї дружини та дітей. Він має винагороджувати дітей за хороші вчинки та здійснювати покарання за погані дії.
2. Відповідальність за любов та взаємостосунки. Незважаючи на багато складних щоденних моментів, яким кожен із нас постійно повинен протистояти, чоловік завжди має молитись за свою родину і зі своєю родиною. Чоловік – голова родини, і як наголошував Митрополит Андрей Шептицький, він повинен турбуватись про любов у родині.
3. Чоловік має працювати у поті чола. Проте ця праця має вести Бога; чоловік не повинен забувати про родину. Обов’язок батька – нести духовні цінності до дружини та дітей.
Обов’язки жінки у подружжі:
1.Бути помічницею свого чоловіка, бути його охоронницею;
2. Бути матір’ю. Саме материнство є проявом безкорисливої любові;
3. Бути берегинею домашнього вогнища. Вона повинна проявляти співчуття, делікатність і вміння надихати.