о. Назарій Бігун: «Господь почув наші молитви, наш плач. Господь побачив, що моє серце кається»

Гріх породжує параліч. У євангельському уривку від Марка ми читаємо про те, як Ісус Христос зробив чудо – зцілив паралізованого. Ця історія нагадує нам сучасний світ. Адже скільки часу ми живемо на цьому світі, скільки часу ми будуємо Україну. Кожний з нас жив егоїстичним життям. Кожен і нас хотів мати автомобіль, добру роботу, будинок. І чи маємо ми це все? Так, маємо. Але хіба ж цінність у цьому будинку? Егоїзм розвалює все те, що я будую особисто для себе. Я сам особисто паралізував цю державу. Я особисто причетний до того, що відбувається в державі. Я теж доклав до цього руки. А хіба ж я йшов молитися? А хто йшов молитися? Йшли молитися хіба що один чи два відсотки людей, а інші казали: «Прийде старість». Але скільки дітей померло через мою байдужість? Скільки безневинних людей померло через мою байдужість? Скільки воїнів померло в державі, скільки померло священиків через мою байдужість? Ми, священики, кожного разу на проповіді казали: «Люди, наверніться до Господа, бо буде гірше». Але на це люди завжди відповідали: «Прийде старість, і я якось покаюся». Так, ми так думали, що покаємося в старості.

Чи хотіли ми зранку молитися? Ні. Чи хотіли ми молитися ввечері? Ні. А що було потрібно для мого життя? Я маю добре напрацюватися, добре відпочити і жити егоїстичним правилом – живи на повну. А зараз держава страждає через мій егоїзм, через мій параліч. Зараз держава страждає через те, що я сам себе зробив паралізованим. Ось, що чинить параліч.

Але, не зважаючи на це, Україна зцілиться, вона вже зціляється. Чому? А тому, що ми почали молитися. Перший же день ми безумовно молимося. Молимося тиждень, другий, третій, і внаслідок чого Україна зціляється. Україна оживає і її рани заліковуються. Але, якою ціною це відбувається? А ціною того, що земля відкрила свої уста, щоби проковтнути безневинну кров. Ось якою є ціна моєї байдужості. Ось якаю є ціна того, що я не молився. Дуже часто ми говоримо про те, що можна помолитися і вдома, мовляв, я нічого поганого не зробив. Але ти і нічого доброго не зробив, а Господь говорить про те, що ти будеш давати відповідь і за те, чого не зробив.

Дорогі брати і сестри! Тільки через великий стрес, через велику трагедію ми можемо усвідомити, наскільки смерть знаходиться поблизу нас, наскільки смерть може стривожити кожну душу. І кров, яка проливається, є також і на мені. Адже я в свій час не навчив дитину любити Україну, любити Господа і молитися за Україну. Я цього раніше не робив і сам був байдужим. Але ми знаємо, що Господь є милосердний. Він навертає кожну душу. Господь навертає до себе всіх нас, щоб ми зрозуміли, що Він є той, який все творить, який зціляє мою душу. У євангельському уривку Ісус до розслабленого чоловіка промовляє: «Сину, відпускаються тобі твої гріхи» (Мр. 2,5). Так же само і сьогодні Господь промовляє до всієї України, яка кається вдень і вночі. Але це в жодному разі не означає, що нам потрібно призупинитися в молитві. Це  не означає, що нам знову потрібно відійти в світ егоїзму. Я завжди маю бути з тим, хто дав мені все благо, хто дав мені життя, хто дав мені Незалежність, хто дав мені подих безпеки. Господь каже: «Я – двері. Хто ввійде крізь мене – спасеться. Увійде він, вийде – і знайде пасовисько!» (Ів. 10,9). Дорогі брати і сестри! Закликаю всіх нас не зупинятися в молитві. Господь почув наші молитви, наш плач. Господь побачив, що моє серце кається. Бажаю всім нам щирого покаяння.

о. Назарій Бігун, священик ПЦУ із Київщини

За матеріалами відеоблогу на платформі Youtube