Оприлюднено петицію з вимогою забрати в УПЦ (МП) Свято-Георгіївський кафедральний собор у Львові

Львів’янин Андрій Маринюк зареєстрував петицію зі закликом забрати в УПЦ (МП) Свято-Георгіївський кафедральний собор, що на вулиці Тараса Бобанича «Хаммера» у Львові, та передати його у власність громади міста. Заклик підписати петицію автор поширив на своїй фейсбук-сторінці.

Як зазначено в тексті петиції, війна, яку Росія розв’язала проти України у 2014, триває за підтримки російської православної церкви. «Попри всі заяви, УПЦ (нібито не МП) досі є частиною РПЦ, яка продовжує здійснювати свою діяльність в Україні. У 2022 році на територіях храмів, які належать УПЦ (нібито не МП) Служба безпеки України багаторазово проводила безпекові заходи в ході яких вилучала антиукраїнську літературу та символіку. Священники УПЦ (нібито не МП) неодноразово були викриті в антиукраїнських закликах та підтримці росії», – наголосив Андрій Маринюк. 
 
Автор петиції зауважив, що в грудні 2022 року РНБО запровадила санкції проти священнослужителів церков УПЦ (МП), а також доручила Кабінету міністрів запропонувати Верховній Раді заборонити в Україні діяльність релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в Росії. Президент України Володимир Зеленський за державну зраду позбавив 13 представників УПЦ ( МП) українського громадянства, а Львівська міська рада, та Львівська обласна рада приймали звернення про заборону діяльності УПЦ (МП) на території Львова та області.

Зараз, підкреслено в петиції, Свято-Георгіївський кафедральний собор є головним осередком УПЦ (МП) на території Львівщини, тому його пропонують вилучити із користування УПЦ (МП) та передати у власність Львівської міської громади з можливістю подальшого використання саме українськими релігійними громадами.

 
Створено петицію 20 січня, підписати її охочі зможуть ще протягом 57 днів. Для розгляду петиція має зібрати 500 підписів. 
 
Зазначимо, що 14 грудня 2022 року Служба безпеки України провела контррозвідувальні (безпекові) заходи в об’єктах УПЦ (МП), що на Львівщині, зокрема і в Свято-Георгіївському соборі. Тоді Митрополит Львівський і Галицький УПЦ (МП) Філарет (Кучеров) зазначив, що під час огляду приміщень, перевірки документів та бібліотеки антиукраїнських  предметів і літератури не було виявлено, а також наголосив, що Управління Львівської єпархії Української Православної Церкви буде продовжувати співпрацю з правоохоронними органами України та за першою вимогою надаватиме доступ до церковних приміщень.
 
Церква Святого Великомученика Георгіяправославний храм у Львові на вулиці Тараса Бобанича. З 1992 року виконує функції кафедрального собору Львівської єпархії УПЦ (МП). До початку першої світової війни церква була єдиним легальним православним храмом у всій Галичині і належала до Буковинської митрополії. У міжвоєнний період вона була центром Галицького деканату Польської православної церкви в межах Варшавської єпархії. У 19451946 роках храм був кафедрою Львівської єпархії Українського екзархату.