П’ять причин чому вартує відвідати Зарваницю

Марійський (тобто присвячений Пресвятій Богородиці) духовний центр у Зарваниці є однією з найвизначніших католицьких святинь світу і найбільшою святинею Української Греко-Католицької Церкви. Із усіх святих куточків України Зарваниця збирає щороку найбільше прочан, кількість яких іноді сягала й 2-х мільйонів паломників! Проща до Зарваниці – це не лише покаянна дорога для кожного окремого християнина. Вона об’єднує людей в єдину молитовну спільноту, дарує відчуття підтримки, дає нагоду і самому безкорисливо послужити ближньому, тут сповнюється Христовий заповіт: «Щоб усі були одно».

  1. Відвідати чудотворне зарваницьке джерело 

    За давнім переданням, Зарваницька святиня бере свій початок із чуда явлення Пресвятої Богородиці та її ікони монаху Києво-Печерської Лаври. Сталося це в 1240 році, коли, рятуючись від навали орди хана Батия, який спопелив Київ, інок-християнин втік на галицько-подільські землі, звідки був родом. Знесилений багатомісячними скитаннями, вкритий кривавими ранами, ледве живий, чернець заснув, зморений сном, у якому раптом йому з’явилася Пресвята Діва Марія, яка простягала нещасному свій рятівний омофор. Прокинувшись, чернець побачив перед собою чудотворний образ Божої Матері з Дитятком Ісусом на руках, що височів над джерелом. Обмивши рани водою з джерела, він із подивом зауважив, що вони загоїлись. Вдячно поклонившись Богові за чудесний порятунок, монах збудував каплицю, в якій молився перед явленою іконою, та невеличку печеру для себе, і з того часу Зарваниця стала місцем паломництва й чернечого подвигу. Із давніх-давен молитва перед чудотворним образом у Зарваниці та споживання води з чудотворного зарваницького джерела приносила зцілення від багатьох недугів.

  2. Помолитися перед Чудотворною іконою Зарваницької Божої Матері

Чудотворна ікона Зарваницької Божої Матері є однією з найвідоміших і найулюбленіших ікон для греко-католиків цілого світу. У численних копіях вона розійшлася по багатьох парафіях і домівках. Мозаїка з зображення Матері Божої Зарваницької прикрашає стіни базиліки Благовіщення Пресвятої Богородиці в м. Назареті, спорудженої на тому місці, де архангел Гавриїл благовістив Пресвятій Діві Марії про народження в Неї Божого Сина. Саме перед Зарваницькою іконою молився під час свого історичного візиту в Україну Святіший Отець Іван Павло ІІ: образ височів за престолом під час Літургій в Києві та Львові. Образ Зарваницької Божої Матері прославив себе і в столиці нашої держави, Києві, в церкві св. Миколая на Аскольдовій могилі. В ніч на 13 листопада 1998 року запрестольна ікона-копія загасила пожежу в храмі, коли зловмисники вкинули у святилище пляшку з запальною сумішшю. Образ зірвався зі стіни і накрив собою джерело вогню, врятувавши церкву від цілковитого знищення. З тих пір обгорілу, але дорогу серцю парафіян ікону шанують тут як нову святиню – Київсько-Зарваницьку Богородицю. І таких історії є ще дуже багато…

Зарваниця

  1. Помолитися Хресну Дорогу Господа Ісуса Христа

Нагорі, де розташований монастир, провадить звивиста дорога, на якій встановлені стації Хресної дороги Господа Ісуса Христа.

  1. Відвідати Український Єрусалим

У Зарваницькому духовному центрі відтворені Сходи Покаяння (Святі Сходи), якими Ісус Христос піднімався на суд до преторію Пилата. У ІV столітті з Єрусалиму до Риму їх перевезла цариця Олена. Зараз 28 щаблів Страстей Христових веде до капели римських пап в Лютеранському палаці у Римі.

Голгофа, Гетсиманський сад або інша назва Оливний город – тут Христос молився перед тим, як його схопили. Згідно Євангелія, в Гетсиманському саду Юда Іскаріот зрадив поцілунком Сина Божого. Сад в Єрусалимі розташований у підніжжі Оливної гори. І до сьогодні там росте кілька оливкових дерев, яким близько 2000 років. Та інші місця пов’язані з останніми днями життя Ісуса Христа.

  1. Відвідати Всеукраїнську прощу до Зарваниці, яку очолює Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав

Вперше скасували Всеукраїнську прощу до Зарваниці: що буде натомість  (відео) | Терміново новини Тернополя

Цього року теж під час прощі традиційно відбудеться багатотисячний похід зі свічками від парафіяльної церкви до чудотворного місця, де єпископи, священики та вірні молитимуться Молебень до Богородиці та проситимуть у Матері Божої заступництва для українського народу та миру. На співочому полі традиційно проводять концерт для молоді, перед тим відбувається зустріч молоді з Патріархом, а відтак всі паломники мають можливість взяти участь в Архиєрейській Літургії, яку очолює Отець і Глава УГКЦ.

Джерело: https://pilgrimage.in.ua/zahalnonatsionalna-proscha-do-marijskoho-duhovnoho-tsentru-zarvanytsya/, https://terminovo.te.ua/news/5553/ | Терміново новини Тернополя