Пластуни передали місту Вифлеємський вогонь миру

img1120-6de3b240ca7e6a410b022cada49bacd2Львівський осередок Національної скаутської організації «Пласт» передав мешканцям міста Вифлеємський вогонь миру, 17 грудня, на площі біля Оперного театру під час відкриття міської ялинки. Вифлеємський вогник від пластунів, разом із жителями міста, отримав міський голова Андрій Садовий з дружиною Катериною та синами.

«Хочу подякувати пластунам за цю добру справу, що вони здалека привезли до Львова Вифлеємський Вогонь Миру. Сьогодні кожен може взяти до себе цей вогник, бо цей вогник несе тепло, опіку. Ми будемо обігрівати наше місто, нашу Україну. Ми повинні бути корисними для всіх людей доброї волі. Я бажаю усім багато любові і багато тепла», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Кожен охочий міг взяти участь в заході. Цього року передача вогника була в супроводі хору «Дударик». Сім’я міського голови отримала вогник на сцені, а пізніше він розійдеться серед мешканців.

«Вифлеємський вогонь завжди був передвісником свят, затишку і всього теплого з чим нам асоціюється Різдво. Ми хочемо, щоб цей символ миру осягнув якомога більше помешкань. Пластуни щорічно беруть на себе роль тих, хто приносить його до хат львів’ян», – зазначив голова Пласту у Львові Матвій Дух.

За словами керівника організації, скаути відвідають також сиротинці, інтернати та церкви міста, куди принесуть Вифлеємський вогонь миру.

У рамках передсвяткових традицій пластуни планують зустріч з польськими харцерами на кордоні з Польщею. Захід відбудеться 21 грудня. Також готують багато сюрпризів на Миколая для дітлахів з дитячих будинків всієї області.

Довідка

Цю прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки неповносправних дітей та усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли в свої руки скаути.

Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

По Україні Вифлеємський Вогонь поширюють члени Пласту – Національної скаутської організації України. Пластуни беруть Вифлеємський Вогонь Миру від польських скаутів і передають його українській громаді, церквам, заносять до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.

У скаутському поясненні – палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик – це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. Ще у XII столітті один учасник христових походів привіз це світло з Вифлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.

Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану –  до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.

У попередні роки акцію передачі священного сяйва благословили Українська Греко-Католицька Церква, Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Автокефальна Православна Церква та Римо-Католицька Церква в Україні.

Джерело: сайт ЛМР