Кшиштоф Вітковський, власник Музею монет та медалей Івана Павла (м.Ченстохова), разом із о. прелатом Анджеєм Соботою на запрошення римо-католицької парафії св. Івана Павла ІІ привезли 13-15 травня до Львова папські реліквії, рясу, плащ, пюску (папське накриття голови), орнат (фелон), стулу (єпитрахиль), мітру, посуд. Крім того, на експозиції була представлена копія фігури Матері Божої Фатімської, в короні якої знаходиться куля, що нею було вистрілено в Святішого Отця. Представлено дві медалі (з понад десятитисячної колекції музею в Ченстохові).
Експозицію відкрили в каплиці Львівської міської ради, де вона перебувала два дні. Екскурсію для відвідувачів провадили о. Анджей Собота і Кшиштоф Вітковський. У пам’ятній книзі можна було записати свідоцтво про отримані благодаті за заступництвом св. Івана Павла і описати, який вплив мала його особистість на життя парафіян.
Крім того, реліквії були виставлені під час фатімського молебну, який був проведений отцями домініканцями в храмі Стрітення.
Наступного дня, на Львівському іподромі, там, де в 2001 році відбулася папська літургія, біля хреста з папського вівтаря, відбулася молитва й вшанування реліквій.
З великою набожністю прийняли папські речі в церкві св. Андрія. На літургії проповідь виголосив о. Анджей Собота. Після маївки Кшиштоф Вітковський виголосив катехезу і розповів про свій досвід зустрічі зі святим Папою та залишив на згадку для парафії особисту тарілку Івана Павла. Частина реліквій та знаків була виставлена в храмі впродовж дня й парафіяни вишиковувалися в черги, щоб мати можливість їх побачити.
Папські пам’ятки були виставлені й під час Літургії в римо-католицькій парафії св. Івана Павла ІІ, яка збирається в греко-католицькій каплиці Українського католицького університету. Опісля о. прелат Анджей Собота оголосив, що для посвячення хреста, де в майбутньому постане парафіяльний храм Івана Павла ІІ, Папа делегує кардинала П’єтро Пароліні, секретаря стану Апостольської Столиці.
У неділю, в храмі Різдва Богородиці, що на Сихові, яка приймала св. Івана Павла в 2001 році, зібралося понад десять тисяч вірних, щоб вшанувати реліквії й помолитися біля папського орнату (фелону). Отець Орест Федина, настоятель храму провів урочисту ходу навколо церкви разом з папськими реліквіями знаки. Увесь день була можливість підходити до папських реліквій і знаків, щоб особисто їх вшанувати. А підвечір їх відвезли назад до Ченстохови.
о. Григорій Драус
Фото: Кшиштоф Вітковський, о. Анджей Собота