«Пробачити означає перемогти»: У Римі обговорювали польсько-українське примирення

23–24 жовтня в Римі відбувалася Наукова конференція «Богословські основи польсько-українського примирення». Доповідачі наголосили на важливості володіння відповідними знаннями з історії своєї країни, які не мали би будувати стіни перешкоди для примирення.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Обговорюючи богословський контекст примирення, лектори поділилися твердженням про неможливість розглядати примирення без покаяння: «Як і пробачення, воно є ключем до примирення, оскільки пробачити означає перемогти і залишити останнє слово за любов’ю. Себто завдана кривда зупиняється на особі та не відбувається симетричної справедливості. Насправді система моральних цінностей завжди залишається стабільною — її ієрархія не може зазнавати змін. Кризи може зазнати людина, яка змінює власне сприйняття моральних принципів».

Наступного дня доповідачі розкривали тему історичного контексту та педагогіки польсько-українського примирення і формування майбутнього в діалозі. Не залишилася без уваги тема війни в Україні — мовці обговорили вплив тіні російської агресії на взаємини між українцями та поляками.

Співорганізаторами конференції виступили: Міжнародний центр міжкультурного та міжрелігійного діалогу, Університет кардинала Стефана Вишинського, Центр вивчення релігійної свободи, Українське історичне товариство в Польщі та Релігійне товариство «Свята Софія» в Римі.