Різдвяний Львів: якими є цьогорічні храмові шопки? (ФОТО)

Екскурсії Львовом бувають найрізноманітніші – памятками архітектури, музеями, театрами, парками і…шопками. Завдяки ним світлий день народження Христа стає для нас більш зрозумілим та близьким, а біблійні уривки про появу на світ Спасителя не здаються такими давніми. Сьогодні ми пропонуємо вам поринути у віртуальну мандрівку міськими вертепами, адже кожна церква вирішила здивувати власним підходом, композицією та виглядом шопки.

Розчинаємо нашу подорож з Архикатедрального  Собору Святого Юра (пл. Святого Юра, 5). Відразу біля вівтаря нас зустрічає незвичайна шопка – вся у яскравій блискучій мозаїці. Це один з небагатьох вертепів, де чітко можна розгледіти дари, які принесли для Ісусика три царі: золото, ладан і миро.

Наступна шопка чекає на нас у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла на вул. Театральній, 11. Справжнє сіно додає відчуття автентичного духу Різдва Христового й допомагає краще уявити, у яких умовах народився Ісус.

Щороку незмінною та яскравою залишається шопка в Латинському катедральному соборі РКЦ на вул. Катедральній, 7. Численна кількість фігурок звірят додає цьому святу масштабу й наче промовляє: «Ще до того, як про Ісуса дізналися люди, його вітали безліч звірят».

Шопка у храмі Святого Андрія Первозваного на пл. Соборній, 3 вражає зображенням печери та багаття, а ще тут Ісусик  вже благословляє весь народ!

На цьому наша екскурсія шопками Львова не завершується. Рушаємо трохи наліво й доходимо до церкви Пресвятої Євхаристії (Домініканського собору на пл. Музейній, 1). Тут шопка кількарівнева та вертикальна, що відрізняє її від більшості вертепів. Усе виконано в одному кольорі, і це ще більше заохочує роздивитися усі деталі.

Більш лісова шопка прихистилась у церкві святого Михайла на вул. Винниченка, 22. Ялинкових гілочок так багато, що з’являється відчуття затишку та співучасті у святі Різдва, адже царі не лише йдуть до майбутнього Царя, а й помахом руки кличуть за собою.

Також велич різдвяного духу можна пережити в Успенському Соборі, одразу занурившись в атмосферу вертепу як ззовні, у притворі, так і всередині.

А от у Свято-Покровському кафедральному соборі ПЦУ (вул. Грушевського, 2) прикрасили шопку квітами різдвяника, що робить її дуже особливою.

Цікава шопка також у костелі святого Антонія Падуанського РКЦ на вул. Личаківській, 49. Вона складається з трьох окремих композицій, а ще тут є і сіно, і зелень, і різдвяник.

У храмі Різдва Пресвятої Богородиці на Сихові (майдан святого Івана Павла ІІ, 1) аж дві шопки – на вулиці та всередині. Обидві різні: зовнішня розміром, як цілий будиночок, у якому можна походити, а внутрішня менша, проте з чудовим наголосом на події Різдва Христового у вигляді гірлянд.

Зевершується наша мандрівка шопкою біля Львівської міської ради на площі Ринок. Така ж, як і минулоріч, вона зовсім не схожа на ті, які роблять у храмах. Проте ця шопка не менш особлива, адже звіщає нам про народження Ісуса Христа! Не зважаючи на обставини нашого часу, Христос народжується! Бажаємо всім нашим читачам миру, Перемоги, гармонії і злагоди. Нехай новонароджений Ісус благословляє і тримає у Своїй опіці.

Підготувала Юлія Бойчук