Штайнмаєр різко розкритикував РПЦ за підтримку війни в Україні (оновлено)

У своїй промові на відкритті одинадцятої пленарної асамблеї Всесвітньої ради церков, яка проходить у німецькому Карлсруе, федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр (Frank-Walter Steinmeier) розкритикував Російську православну церкву за підтримку агресивної війни Росії проти України.

Про це повідомляє DW.

Керівництво РПЦ поширює пропаганду, яка «свавільно заявляє про Божу волю заради імперських мрій про правління диктатури», – сказав президент Німеччини, додавши, що РПЦ йде «блюзнірським невірним шляхом».

Серед іншого, Штайнмаєр згадав про килимові бомбардування цивільних цілей, а також військові злочини та руйнування релігійних об’єктів в Україні. «Жоден християнин, який ще має віру, розум і почуття, не зможе розгледіти в цьому волю Божу», – наголосив політик.

Нагадаємо, що український уряд підтримав запровадження санкцій щодо очільника РПЦ Кирила Гундяєва та ще сімох апологетів кровопролиття в Україні з-поміж представників цієї, Господи прости, церкви.

Президент Штайнмаєр із представниками українських церков – ПЦУ, УПЦ, Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій

Оновлено: повніший текст виступу німецького президента з’явився в Телеграм-каналі православного богослова Кирила Говоруна:

«Керівництво Російської православної церкви в цей час веде своїх членів і всю свою церкву небезпечним та воістину блюзнірським шляхом, що йде всупереч з усім, у що вони вірять.

Вони виправдовують агресивну війну проти України – проти своїх і наших братів та сестер по вірі. Ми маємо висловитися, в тому числі тут, у цій залі, на цій Асамблеї, проти цієї пропаганди, націленої на свободу та права громадян іншої країни, проти цього націоналізму, який безпідставно стверджує, що імперські мрії диктатури про гегемонію – це Божа воля. Скільки жінок і чоловіків та дітей в Україні стали жертвами цього розпалювання ненависті, цієї ненависті та цього злочинного насильства!

Килимові бомбардування та точкові удари по цивільних будинках, багатоквартирних будинках, лікарнях, торгових центрах, вокзалах та громадських місцях, військові злочини, що відбуваються на очах усього світу: тут, сьогодні ми не можемо залишатися осторонь цього питання. Ми повинні назвати його своїм ім’ям, щобільше, ми повинні засудити це, і, що не менш важливо, як християнська спільнота, ми повинні висловити нашу відданість гідності, свободі та безпеці народу України. Я хотів би скористатися цією можливістю, щоб передати особливе та сердечне вітання делегаціям церков в Україні, і я сподіваюся, що на цій асамблеї вони зможуть черпати сили та підтримку для своїх церков і громад, що страждають на батьківщині.

Тут сьогодні також присутні представники Російської православної церкви. Той факт, що вони тут, не є чимось само собою зрозумілим у наш час. Я очікую, що Асамблея не буде поблажливою до їх правди про цю жорстоку війну та до критики ролі їхніх церковних лідерів. Так, знову і знову християни мають будувати мости. Це є і залишається одним із наших найважливіших завдань. Але будівництво мостів потребує готовності з обох боків річки; міст не можна побудувати, якщо одна сторона зруйнує стовпи, що підтримують його. Напередодні Асамблеї було висловлено думку, що як мінімум діалог має бути можливим. Так, але діалог не є самоціллю. Діалог має пролити світло на те, що відбувається. Діалог повинен привертати увагу до несправедливості, повинен виявляти як жертв, так і винних – та їхніх поплічників. Однак діалог, який не виходить за межі благочестивих побажань та розпливчастих узагальнень, у гіршому випадку він може стати майданчиком для виправдання та пропаганди. Який діалог ми вестимемо тут? Це вибір, який має зробити Асамблея, і позиція Німеччини – я виступаю тут також від імені федерального уряду – ясна.

Сьогодні я також хочу нагадати вам, що сотні православних священиків брали участь у громадському опорі та виступили проти війни, попри загрози від путінського режиму. Тепер я також хочу звернутися до цих сміливих людей, приклад яких нагадує нам про відповідальність релігій за мир: навіть якщо ви не можете бути присутніми на цій Асамблеї та говорити з нами сьогодні, ми чуємо вас! Нехай ваш голос також знайде відгук у цій Асамблеї.
Керівництво Російської православної церкви приєдналося до злочинів війни проти України. Ця тоталітарна ідеологія, замаскована під теологію, призвела до повного або ж часткового знищення багатьох релігійних об’єктів на території України – церков, мечетей, синагог, навчальних та адміністративних будівель, що належать релігійним громадам. Жоден християнин, який ще має віру,  розум та почуття, не зможе побачити в цьому Божу волю. Все це докорінно суперечить третьому символу логотипа Асамблеї — хресту».

Своєю чергою Кирил Говорун прокоментував виступ президента Німеччини наступним чином: «Слово Штайнмайєра на Генасамблеї ВРЦ – це коли голос Валаамової ослиці є більш пророчий, ніж у професійних “пророків”».

Читайте також:

«Русскій мір» – єресь, виплекана в яслах Московського патріархату

«Русскій мір» проти свободи віросповідання?

Який статус отримала УПЦ (МП) після змін в статуті?

Чи достатньо священику залишити Московську церкву?

УПЦ – троянський кінь Московської патріархії в Європі

«Навіщо тобі хрест? Тут немає Бога, – говорили вони», – згадує пілот слова своїх катів