Сім способів підтримати священника

Недавнє дослідження показало, що священники, хоч і відчувають радість і задоволення від свого покликання, часто борються з виснаженням. Чи замислювалися ви, як ви можете їх підтримати?

Американське опитування, проведене серед приблизно 350 католицьких священників із понад 190 дієцезій, показує, що більшість із них задоволені своїм покликанням. Однак виявилося, що у багатьох священників також були симптоми вигорання. Це стосувалося передусім молодого духовенства.

Респонденти погодилися, що часто знаходять підтримку у світських друзів. Беручи до уваги результати дослідження, варто звернути увагу на якість стосунків зі священиками навколо нас. Якщо ми не маємо з ними тісного зв’язку, ми ніколи не зможемо бути впевнені, хто з них переживає важкі часи та потребує нашої допомоги. Але як ця підтримка може виглядати на практиці?

Наважтеся порозмовляти

Маєте звичку після Євхаристії поспішно виходити з церкви? Вирвіться з шаблону і спробуйте поводитися інакше. Знайдіть можливість поговорити зі своїм священником. Ви не знаєте, що сказати? Запитайте про щось, пожартуйте або поділіться своїми думками щодо його проповіді. Дружня розмова може стати основою для побудови більш глибоких стосунків.

Запросіть на каву з тортиком

Вам не потрібно витрачати багато часу на зустріч за чашкою кави чи чаю. Запитайте у священника, коли йому буде зручно, та відзначте запланований час в календарі. Навіть якщо виявиться, що у священника занадто щільний графік, він оцінить ваші добрі наміри та прояв ініціативи.

Повечеряйте разом

Раніше запрошення священника до себе в дім було звичайною справою. Сьогодні мало хто на це зважується. Нам здається, щоб догодити такій важливій персоні, потрібен вишуканий обід і зразкове виховання дітей. Ніщо не може бути дальшим від істини! Священники хочуть бачити правду про життя парафіян, бо це дозволяє пізнати не лише їх, а й їхні родини.

Запросіть священника на зустріч, яку ви організовуєте

Плануєте зустріч з родиною чи друзями? Розгляньте можливість запросити священника. Ви не тільки забезпечите його вечірньою розвагою, але й дасте можливість вашим гостям поспілкуватися з душпастирем.

Спільне проведення вільного часу

Чи має ваш друг-священник якісь особливі вподобання, хобі? Можливо, він любить спорт, музику або театр? Подумайте про те, щоб купити додатковий квиток і запросити його на цю цікаву подію.

Дізнайтеся, коли у нього день народження

Дні народження, іменини, річниці священницького рукоположення – у житті священника є багато приводів для святкування. Запишіть їх у свій календар і спробуйте не забувати. У важливий для священника день подаруйте йому щось, або хоча б іноді листівку. Він точно оцінить ваш жест.

Запитайте, чи потрібна йому допомога

Інколи достатньо запитати, чи вашому священнику щось потрібно. Запитайте, що ви можете для нього зробити. Може виявитися, що самостійно ви не зможете виконати його прохання, але з чиєюсь допомогою вам це вдасться.

Джерело

Також читайте: О. Михайло Сивак: «Я не уявляв собі, що священник може бути якийсь інший»

О. Григорій Драус: «Силою є любити людей»

О. Андрій Пінчук: «Церква як інституція часто поборює свободу та прояви справжньої віри»