Сьогодні у Львові стартував 14-й Екуменічний соціальний тиждень

Сьогодні, 5 жовтня  2021 року, у Львові стартував  щорічний міжнародний форум “Екуменічний соціальний тиждень”, який, з огляду на карантинні обмеження, має онлайн-формат.

Тема цьогорічного Екуменічного соціального тижня – «Плекаючи спільне благо: разом до сталого розвитку суспільства». 

З привітальним словом до присутніх звернувся  ректор УКУ отець-доктор Богдан Прах, який відзначив, що попри те, що Екуменічний тиждень відбувається вже чимало років поспіль, він не втрачає актуальності та вчасно реагує на суспільні виклики, яких стає все більше.

“Кожне слово, яке тут прозвучить, кожна доповідь гостей може змінити мислення громадян і те, що нас в майбутньому чекає”.

У свою чергу, декан Філософсько-богословського факультету УКУ, о. Юрій Щурко закцентував, що щороку Екуменічний соціальний тиждень вчить нас ставати більш зрілими і відповідальними. Стосовно довкілля та свого ближнього.

Звернувся до учасників міжнародного форуму онлайн і міський голова Львова Андрій Садовий. Долучився до звернення і директор департаменту “Адміністрація міського голови”, Євген Бойко.

“Форум – це дуже важливо. Ми сьогодні живемо у світі, який міняється, у дуже непередбачуваному світі. Але якщо в серці є любов, повага, братерство, ми пройдемо всі виклики, які можуть нас чекати. Ми у Львові прийняли багато людей з окупованих територій, прийняли як рідних. Нехай Форум дасть більше натхнення боротися і перемагати. Бажаю всім добра”.

Також привітала учасників події Катерина Білоцерковець, координаторка проектів представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні. Вона відзначила, що сталий розвиток, екологія це одні з пріоритетів діяльності фонду.

Академічну частину форуму відкрив кардинал Майкл Черні, заступник секретаря відділу  та біженців Дикастерії Святого Престолу для сприяння цілісному розвитку людини, Ватикан.

У своєму слові кардинал відзначив, що мігранти творять велику частину економіки України своїми грошовими переказами. Він підкреслив, що, з одного боку, міграція з України є позитивним економічним моментом, але, водночас, через це явище чимало дітей зростають без матерів, які вимушені перебувати на заробітках. Кардинал розкрив міграційну ситуацію крізь призму соціального вчення Церкви. Яке полягає зокрема у тому, щоб не відкидати людину у її іншості, але збагачувати спільноту її дарами та різноманітністю.

“Основний внесок, наданий проводом Понтифіка до нашої сьогоднішньої теми, полягає в тому, щоб навчити нас співпрацювати без ревнощів, без будь-яких розладів чи поділів, щоб побудувати братнє суспільство, де ніхто не виключений. Збагачені різноманітністю дарів кожної людини, ми можемо з’єднати нашу спільноту мостами, а не роз’єднувати мурами, де «ми можемо перетворити кордони на привілейоване місце зустрічі та де широке “ми” стане дійсністю”.

Опісля, слово мали постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Герчева та професор богословської етики, декан факультету богослов’я та релігійних наук Йохан де Тавернір.

Додамо, що організаторами Екуменічного соціального тижня єІнститут екуменічних студій, Український католицький університет, Фонд Конрада Аденауера в Україні, Львівська міська рада. 

Експерти та партнери: управління екології Львівської міської ради, Міжнародна благодійна організація “Екологія. Право. Людина”, Львівська бізнес-школа УКУ та ін.

Деталі на Facebook-сторінці.

Реєстрація за посиланням.

Контакти: щодо організаційних питань – Ірина Кітура, координаторка проекту,  irakit@ucu.edu.ua; для ЗМІ – Марта Більська, тел. 096 212 43 03.

Програма форуму за посиланням.

Довідка

Щорічний міжнародний форум «Екуменічний соціальний тиждень» (ЕСТ) об’єднує ресурси громади, влади, ЗМІ, соціальних організацій, Церков, освітян та молодіжних організацій навколо вирішення актуальних проблем суспільства, ґрунтуючись на загальнолюдських цінностях, соціальному вченню Церкви та принципах сталого розвитку.

У публікації використано матеріали Львівської міської ради, Екуменічного соціального тижня

Фото Оксани Бабенко, Романа Балука