Свята Фаустина Ковальська – місіонерка Божого Милосердя

5 жовтня вшановують пам’ять святої сестри Фаустини – відомої в усьому світі католицької святої, містички, проповідниці Божого Милосердя.

Проживши лише 33 роки, свята Фаустина залишила по собі унікальну духовну спадщину – описані в «Щоденнику» власні містичні переживання та моральні і духовні страждання, які заклали початок культу Божого Милосердя.

«Щоденник» – це не просто роздуми, а радше пам’ятка-свідоцтво, що фіксує і проповідує заклик Христа, спрямований на порятунок грішників, якому сестра Фаустина присвятила своє життя. 

Культ Божого Милосердя ґрунтується на довірі до Бога та Його бажання спасти людську душу; тобто навіть найбільший грішник через щире розкаяння отримує прощення гріхів через дію Божого Милосердя, що перевершує навіть справедливість.

Ісусе, довіряю Тобі, образ роботи Є.Казіміровського, 1934 р

Свідчення і духовний подвиг святої Фаустини зробили її першим «апостолом Милосердя». Разом з нею цим іменем вшановують також пам’ять блаженного о. Міхала Сопочка, сповідника і духовного наставника сестри Фаустини, який допоміг відтворити одне із найвідоміших видінь та елементів культу Милосердя – образу Ісуса Милосердного, а також встановлення свята Божого Милосердя, яке КатолицькаЦерква святкує в першу неділю після Великодня.

Ще одним важливим елементом культу є молитва Вервиці – «коронки» – до Божого Милосердя,  а також ушанування «години Милосердя» – третьої години дня як години смерті Христа, до якого Ісус закликав у жовтні 1937 року. Особливо актуальним цей заклик є власне у жовтні – місяці, що у Католицькій Церкві присвячений молитві вервиці.

Беатифікацію та канонізацію звершив Папа Римський Іван Павло ІІ, якого також називають «Папою Милосердя» через пропагування культу Милосердя, зокрема, через енцикліку «Бог, багатий милосердям» та установлення відповідного свята. Після відходу до вічності Папа також був зачислений до лику блаженних, а відтак – святих.

Особливою подією у вшануванні культу став ювілейний рік Божого Милосердя, який тривав 8 грудня 2015 р. до 20 листопада 2016 р. Його проголосив Папа Римський Франциск, закликаючи вірних до покаяння та отримання відпусту гріхів через прийняття Святих Тайн та здійснення паломництва до окремих визначених храмів.  Тоді ж було визначено більше тисячі священників у цілому світі – «місіонерів Милосердя», – покликаних проповідувати цю тему через власні свідчення та уділення Таїнства Покаяння, зокрема і з правом розрішати гріхи, зарезервовані виключно за Апостольською Столицею. Темі Божого Милосердя також був присвячений Світовий День Молоді 2016 року.

Життя святої Фаустини, її смерть та визнання святості засвідчили правдивість її об’явлень і стали не просто підвалинами культу Божого Милосердя, а прикладом щирого жертовного служіння і здобуття у Милосерді спасення, що є джерелом надії.

Підготувала Марія Цьомик

Читайте також:

5 жовтня — спомин св. Фаустини Ковальської

5 жовтня вшановують пам’ять св. Фаустини Ковальської. 10 таємниць духовної боротьби, які Ісус їй відкрив