Традиційно, святкова колона сформувалась біля Храму Пресвятої Євхаристії, опісля благословення отця, пройшла вул. Ставропігійською до шопки на пл. Ринок. Біля Ратуші колядників зустрів та пригостив пампушками міський голова Львова Андрій Садовий.
«Христос Народився! Дорогі діти, батьки, львів’яни та гості нашого міста! Щиро вітаємо Ходу звіздарів, без якої насправді немає Різдва. Як ви знаєте, сьогодні сумний день, адже сьогодні розбився літак, загинули українці та люди з багатьох країн світу. В знак солідарності ми приспустили прапор на львівській Ратуші. Прошу всіх вас хвилиною мовчання вшанувати всіх загиблих.
Ми всі знаємо, що коляда — це молитва до Господа Бога. Тому пропоную нам всім разом заколядувати”, — зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.
Після спільної коляди на Ринку, звіздарі пройшли центром міста до площі біля ялинки. Власне, на сцені біля ялинки відбулось представлення Головної звізди «Яворівська», церемонія посвяти у звіздарі, пролунала спільна коляда звіздарів. Опісля свої колядки для гостей та мешканців міста виконали різні гурти зі Львова.
Фестиваль «Спалах різдвяної звізди», ідея якого народилась і була втілена співробітниками Музею народної архітектури та побуту у Львові ім. Климентія Шептицького, став одним із видовищних та яскравих різдвяних заходів міста Львова. Виготовляти звізди, долучатися до «Ходи звіздарів» стало доброю традицією міста.
Щороку нові зірки поповнюють зіркову колекцію, спалахуючи новим змістом, новими ідеями.
Головним символом цьогорічного фестивалю є Яворівська звізда, звізда регіону, який відзначається самобутнім та яскравим колоритом народного мистецтва. Звізда — восьмипроменева, орнаментована характерним розписом. У центрі звізди — шопка зі Святим Сімейством. Немовля Ісус лежить не у традиційних для іконографії яслах, а у яворівському возику. В композиції звізди також присутній місяць, що символізує не тільки небесне світило, а й календарний місяць січень, на поверхні якого розташовані три тарілки зі зображенням атрибутів трьох основних празників різдвяного циклу: підсвічник — Різдво Христове, два хліби — празник Святого Василя та Маланки, глечик з водою — Водохреще.
Створив цьогорічну звізду народний майстер декоративно-прикладного мистецтва України, художник, різьбяр Василь Яремин.
Справжньою окрасою ходи звіздарів стали малі колядницькі звізди, які були виготовлені на майстер-класах у Народному домі м. Дубляни та у Дублянській ЗОШ I-III cтупеня ім. Героя України Анатолія Жаловаги.
Завдяки підтримці управління культури Львівської міської ради та генерального партнера фестивалю Компанії «Львівські Ярмарки», фестиваль «Спалах різдвяної звізди» став улюбленим різдвяним дійством львів’ян та гостей міста, які у сяйві різдвяних звізд прославляють народження Бога на землі.
Джерело: https://city-adm.lviv.ua/