«Церква і держава мають бути відділені, але повинні іти поруч і підтримувати одна одну» – владика Філарет

Сьогодні, 20 квітня, відбулася завершальна реколекційна зустріч з духівниками міста різних конфесій. Гостем був владика Філарет, єпископ Львівський і Галицький Української Православної Церкви.

Владика зосередив свою увагу на співпраці церкви, держави й суспільства загалом, говорив про номінальне християнство, соціальне служіння та секуляризм.

«Якщо провести опитування серед українців то майже 80% людей скажуть, що вони християни, але скільки з них ходить до храму, а скільки дійсно ведуть духовне життя? Частина з них є просто номінальними християнами, які відвідують раз або двічі разів на рік храм і на цьому релігійне життя людини закінчується. Нам потрібно зробити дуже багато кроків, щоб змінити цю прірву, щоб це номінальне християнство перетворити  в реальне» – наголосив єпископ Філарет.

Говорили також про Церкву і політику.

«Церква не може бути в політиці, дуже погано коли вона політизується, і навпаки коли держава клерикалізується. Ці дві інституції повинні іти поруч і підтримувати одна одну» – переконаний єпископ.

Владика Філарет зазначив, що церква повинна бути відділена від держави, але разом з тим, має з нею співпрацювати. Церква повинна впливати на певні процеси, які відбуваються в державі, зокрема реагувати на ухвалення законів, які можуть мати негативні наслідки для моральності суспільства і суперечать християнським цінностям.

«Церква повинна втручатися в життя суспільства і держави. Вона не думає про вплив на того чи іншого політика, або структуру, вона втручається, бо дбає про спасіння людини. Це головне завдання Церкви. Але коли проповідуємо спасіння то маємо бути лагідними та відкритими до суспільства, бо якщо будемо в цьому діалозі агресивними, люди нас не почують» – додав владика.

Нагадаємо, реколекційні зустрічі з духівниками міста організувала команда проекту «Духовна велич Львова». Відбулося п’ять зустрічей в часі Великого посту з представниками УГКЦ, РКЦ, УПЦ КП, УАПЦ та УПЦ.

Анна Грапенюк
Фото: Валентина Євтушок

Перша реколекційна зустріч: «Соціальні мережі – простір, де повинна звучати добра новина» – о. Юстин Бойко

Друга реколекційна зустріч: «Віра у забобони є результатом самонавіювання – це «ефект духовного плацебо» – о. Назарій Лозинський

Третя реколеційна зустріч: «І Християнство, і йога пропонують дорогу, істину, спасіння, тож треба вибрати, якою дорогою іти» – о. Микола Лучок

Четверта реколекційна зустріч: «Дошлюбні стосунки можна порівняти з чашею, повною любові, яку ми розхлюпуємо» – о. Тарас Бецель