У Данії археологи віднайшли найстаріше поховання єпископа в північній Європі

chasha dlia pruchastia_danija_arh_rozПід час розкопок у церкві святого Албана в данському місті Оденсе була знайдена кам’яна гробниця XI століття. Дослідження було розпочато у зв’язку з проектом залізниці, яка проляже поблизу монастиря. Це місце знамените тим, що в 1086 році там, прямо біля церковного вівтаря, повстанці вбили короля Данії Кнуда IV, який пізніше був канонізований. Археологи сподівалися знайти нові артефакти тієї епохи, але виявлення гробниці стало для них несподіванкою.

Після розриття саркофага там був знайдений скелет, наполовину засипаний землею, яка потрапила всередину крізь отвір у кришці. Він належить чоловікові близько 30 років, високого зросту (187 сантиметрів). У гробниці також знаходився мініатюрний набір для здійснення причастя: блюдо для гостії (так звана патена) і чаша для вина. Його присутність вказує, що похований був священиком, а поховання на почесному місці навпроти вівтаря дозволяє припустити високий статус покійного. Найбільш вірогідний кандидат, на думку дослідників, Ейлберт, єпископ Оденсе, який займав цю посаду з 1048 по 1072. Якщо це припущення підтвердиться, то знайдена гробниця стане найстарішим відомим похованням єпископа в північній Європі.

Останки і предмети передані для вивчення в Університет Південної Данії. На цей момент рентґенологічне дослідження вже дозволило прочитати на патені фразу: “Десниця Господня творить силу. Амінь”. Це – цитата з книги Псалмів (117:16).

Є шанс, що підтвердити приналежність останків єпископу Ейлберту допоможе аналіз змісту стабільних ізотопів в кістках. Ейлберт не був уродженцем Данії, він походить з німецького Бремена, що, можливо, відбилося в пропорціях ізотопів азоту, стронцію, кисню і вуглецю в його останках.

Джерело: kyrios.org.ua