Сьогодні, 9 лютого 2022 року, Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Високопреосвященний Владика Димитрій (Рудюк) возвів у сан ігумена ієромонаха Кіпріана (Лозинського) благочинного акдемічного храму св. Івана Золотоустого, декана богословського факультету Львівської православної богословської академії. Подія відбулася на виконання рішення Священного Синоду ПЦУ від 2 лютого 2022 року.
Урочистість відбулася з нагоди свята перенесення мощей святителя Іоана Золотоустого. Цей день є празником Свято-Іоано Золотоустівського чоловічого монастиря. Відтак, Митрополит Димитрій у співслужінні із собором священників, очолив Архиєрейську Божественну Літургію.
“Сьогоднішнє свято присвячуємо нашому монастиреві. Бо сьогодні є незвичайна подія. Зовсім нещодавно, 2 лютого, Священний Синод Православної Церкви України під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія виніс рішення про заснування Іоано-Золотоустівського монастиря і призначив ієромонаха Кіпріана (Лозинського) намісником цього монастиря. На другий день, Митрополит Епіфаній своїм розпорядженням звів ієромонаха Кіпріана у сан ігумена з накладанням хреста з оздобами. І сьогодні я цю місію звершив на Малому вході, коли звів отця Кіпріана (Лозинського) у сан ігумена і нагородив хрестом з оздобами. Все це зовнішні ознаки, але внутрішньо те, що ховається за душею отця-намісника. Це велика праця, щоби дійсно збудувати тут монастир. А монастир будується тоді коли туди чисельно приходить братія. Поки що їх не зовсім багато. Але віримо всі, що тут буде горіти лампада чернечого життя. Тому що попри те, що ми з вами приходимо до наших храмів, багато парафіян хочуть відвідувати також і монастирі, де є молитва вибраних людей: посвячених Богові. Монастир – це є особлива структура у житті Церкви. Я вірю, що тут, поруч з нашою академією буде світитися життя монастирське. Тому сьогодні є особливий день! Буде невдовзі і статут самого монастиря затверджено”, – зазначив Митрополит Димитрій.
Ієромонах Кіпріан (Лозинський), у свою чергу, зазначив:
“Може у когось виникало питання – чому знову відкривають монастир, адже цей монастир вже існував? Для цього є свої причини: юридичні та інші. Але у цьому можна також і бачити Божий Промисел, тому що наша Православна Церква України почала свій шлях 3 роки і благословила у своїй новій історії відкриття своїх обителів і монастирів. А для тих монастирів які були, як наш, це немовби нова сходинка нашого життя. Життя, яке апостол Павло називає змаганням. Він каже: “змагання своє закінчив, віру зберіг, закінчив біг”. А святитель Іоан Золотоустий під покровом якого ми перебуваємо, пояснює яким це є змаганням. Він каже: “Якщо хочеш доброго змагання у житті, то бери добрий приклад і не сій ворожнечі. Не сумуй від досягнень інших, але слідкуй за власними немочами”. Отже, святитель повчає нас, щоб прожити це життя достойно, ми повинні брати добрий приклад і дивитися на власне життя. Цим добрим прикладом для нас є святитель Іоан Золотоустий”.
Також ігумена Кіпріана привітали чисельно парафіяни храму Іоана Золотоустого та представники обласної і міської влади.
Фото Олександра Гука