У каплиці ЛМР відсьогодні експонують сакральні пам’ятки найдавнішого храму Львова

Сьогодні, 6 травня, у День міста, у каплиці Львівської міської ради (каб. 116) відкрили виставку сакрально-мистецьких речей найдавнішого храму Львова – церкви св. Миколая під назвою «Скарби княжої церкви св. Миколая у Львові».  Оглянути експозицію можуть усі охочі щодня з 9.00 до 18.00 год.

Серед експонатів на огляд виставили дві відреставровані скульптури ангелів з рококового вівтаря чи іконостасу другої половини XVIII ст., зображення ікон із найдавнішої у місті хоругви 1760-х рр. (ікона св. Миколая та Розп’яття з предстоячими) та копію давньої фрески «Король Данило», а також зображення інших пам’яток княжого храму.

DSC_0552«Наше місто справді підтримує наші духовні традиції і вже не вперше тут, у стінах мерії, в нашому духовному куточку, ми робимо подібні заходи і ця виставка, яку експонуємо у дні, коли місто відзначає своє 760-ліття, ще раз є тому підтвердженням. Дякую організаторам і духовним натхненникам, ініціаторам цієї виставки за те, що маємо можливість духовно підтримувати, живити свої сили», – зазначив начальник управління внутрішньої політики ЛМР Євген Бойко.

«Промені Воскресіння Христового кристалізувалися в нашій найдревнішій церкві. Тому дякую усім тим, хто сьогодні витягнув ці промені воскресіння в іконах, у фресках, у культурі, щоб ми могли доторкнутися цього Воскресіння і безпосередньо відчути його дух. Зичу вам приємного доторку до Вічності, яка ніколи не втрачає свого сенсу, але дотикаючись до якої ми стаємо багатшими, впевненішими і розуміємо, що означають слова «Христос Воскрес!» – наголосив капелан Львівської міської ради о. Павло Дроздяк.

Виставка організована командою проекту «Духовна велич Львова» в рамках реалізації мистецького проекту народного художника України Мирослава Отковича «Нація, історія, культура» за спільною ініціативою церкви св. Миколая, громадської організації «Мистецький фонд імені Короля Данила», Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України, Львівського музеї історії релігії.

«Ми повинні пам’ятати, що минуле це не те, що минуло і все, натомість маємо встановлювати з ним зв’язок. Саме такою працею, відкриттям таких пам’яток ми налагоджуємо такий зв’язок. І попереду плануємо реалізувати й інші подібні проекти» – додав о. Андрій Дуда, священик княжого храму св. Миколая.

Насамкінець для відвідувачів провів екскурсію Василь Кметь, дослідник історії храму, директор Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка.

Нагадаємо, під час Великого посту у каплиці експонували виставку «Страсті Христові».

Фото: Валентина Євтушок, Мар’ян Павлик