У середу, 13 вересня 2017 року, в Екуменічній каплиці Львівської міської ради (кім. № 116) відбулась прес-конференція з приводу святкування 400-літньго ювілею Василіянського Чину святого Йосафата та проведення Міжнародної наукової конференції “Чин святого Василія Великого: історія, сьогодення, перспективи”.
Детальніше про конфренцію читайте ТУТ.
У прес-конференції взяли участь: отець Генезій Віомар ЧСВВ, Протоархимандрит (головний настоятель Василіянського Чину), м. Рим; професор Ігор Скочиляс, проректор з наукової роботи Українського Католицького Університету, м. Львів; отець Корнилій Яремак ЧСВВ, місіонер, заступник голови організаційного комітету Конференції, м. Львів; професор Алдона Васіляускенє, історик, дослідник Василіянського Чину, автор монографій, дослідник Литовського статуту – збірника законів Великого Литовського князівства, записаним кирилицею, Шяуляй, Литва; п. Алдона Василяускен, доктор габілітований з історії.
Під час брифінгу відбулось обговорення самої конференції, ролі духовної складової у суспільному житті та будівництві здорового суспільства і держави.
“Василіянський Чин – це не лише релігійна організація. Зрештою, без глибокого внутрішнього навернення людей ми не можемо побудувати здорового суспільства в Україні. Тому однією із цілей цієї конференції – пізнаючи історію та внесок Василіянського Чину, зробити такий великий внесок у майбутнє”, – розповів отець Корнилій Яремак ЧСВВ, місіонер, заступник голови організаційного комітету Конференції, модератор зустрічі.
“Ми очікуємо, що після конференції з’являться матеріали та окремі дослідження; а люди, які поїдуть із конференції, будуть нести благу вість. Наприклад, про те, що Почаївська Лавра в Україні – це велике надбання Василіянського Чину також. В рамках цієї конференції дуже важливо пояснити молоді, яким є важливим значення української культури для нашого майбутнього, зокрема релігійної. Василіянський Чин завжди показував західний вектор розвитку української культури цілому світові. Ми повинні подумати, як донести дух конференції до людей на рівні навчальних програм, тощо”, – закцентував професор Ігор Скочиляс, проректор з наукової роботи Українського Католицького Університету.
Фото: Оксана Заставна