У Львові покажуть унікальні історичні листи блаженного Климентія Шептицького до родини

klymentij_sheptytskyjЗавтра, 17 листопада 2016 року, о 12:00 год., у Львові в Гостинному домі при Духовно-культурному центрі «Архистратиг», (вул. Винниченка, 22 біля церкви св. Архистратига Михаїла) відбудеться прес-конференція та презентація книги віднайдених листів блаженного Климентія Шептицького до родини – «Вони народилися у родині Шептицьких: український монах-студит і польський генерал».

Також відбудеться презентація матеріалів наукової конференції на тему: «Музей народної архітектури та побуту у Львові – спадщина митрополита Андрея Шептицького», яка відбулася 30-31 жовтня 2015 року.

У прес-конференції візьмуть участь керівник Постуляційного центру монастирів Студійського Уставу, настоятель Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ єрм. Юстин Бойко та упорядник листів, перекладач на українську мову Іван Матковський.

Як повідомили організатори, нещодавно у монастирі св. Теодора Студита «Студіон», що біля Риму у Кастельгандольфо було віднайдено, а вже у Львові перекладено з польської на українську мову листи бл. свщмуч. Климентія (Казимира Шептицького) до членів родини, написані у період від 1881 до 1945 роки. Більшість з них – до брата Станіслава Шептицького, генерала Війська Польського.

З тексту листів ми довідуємось про малознані факти з життя родини Шептицьких та взаємини між братами, дітьми Яна та Софії Шептицьких. На жаль, до сьогодні не опубліковано жодної монографії, яка б охоплювала різні сторони життя та діяльності блаженного архимандрита Климентія Шептицького.

Сподіваємось, що ці віднайдені листи, які планують найближчим часом видати українською мовою, ілюструвавши понад сотнею фото, багато з яких також вперше побачать світ, спричиняться до глибшого пізнання постаті блаженного свщмуч. Климентія Шептицького.

В листах Казимир Шептицький (о. Климент) детально описує своєму брату Станіславу, військовому аташе Австро-Угорської імперії на Далекому Сході у Маньчжурії, останні роки життя їх батьків та смерть матері – Софії Шептицької. З них ми довідуємось про причини вступу в чернече життя автора та перебування в монастирі на Балканах. Надзвичайно цікаво описаний міжвоєнний період у житті родини та факти пов’язані з діяльністю брата, Митрополита Андрея. Цінними документами родини є спогади про відвідання Прилбич після вбивства брата Леона солдатами в час першої радянської окупації Галичини. Також читаємо свідчення очевидця подій у Львові у 1941 році – вбивства в’язнів під час відступу більшовиків після оголошення Німеччиною війни СССР.

Архимендрит Климентій Шептицький залишив у листах до родини також цінну, часто не відому широкому загалу, інформацію про Українську Греко-Католицьку Церкву, події з життя праведного Митрополита Андрея Шептицького, його смерть та арешти єпископату.

Під час прес-конфереції буде презентовано видання матеріалів наукової конференції на тему: «Музей народної архітектури та побуту у Львові – спадщина митрополита Андрея Шептицького», яка відбулася 30-31 жовтня 2015 року. У ньому поміщені матеріали досліджень, які демонструють безпосередній зв’язок братів Шептицьких з заснування Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ у Львові та Музею просто неба.

Акредитація за телефонами: 067 -729 – 01 – 86 або 067 -670 – 03 – 27.

За матеріалами: «Католицький Оглядач»