У Львові презентували колоритну українську версію гімну до Світового Дня Молоді-2016

12030351_1618842798366964_4834017667879964142_oУ середу, 17 вересня відбулася презентація українського варіанту гімну до Світового Дня Молоді-2016 (СДМ), під час якої учасники заходу поділилися не лише розповідями про творчий процес творення гімну, а й про значення СДМ для України.

Впродовж кількох тижнів над гімном плідно працювала велика команда людей разом з музикантами гурту «Кана». За словами «канівців» написання гімну є дуже творчою роботою, тому він записувався по частинах. Кожна людина внесла у нього свою творчість. Цією роботою вони хочуть розказати і показати світові справжнє обличчя України.

«Ми сказали собі, а давайте зробимо цей гімн, щоб гідно представити Україну. З її традиційними українськими інструментами, колоритом. Бо зробити українську версію гімну з польської – це надто просто. Музика вийшла танцювальна, щоб змусити ці 2 млн. людей станцювати християнський український танець», – розповів учасник гурту «Кана» Олексій Каплунський.

На початку жовтня відбудуться зйомки кліпу на гімн до Світового Дня Молоді. Тому усіх охочих запрошують долучитися до процесу.

Ще ніколи Світовий День Молоді не був так близько до кордону України – всього 250 км. Польща і Краків дуже чекають українців, хоч загалом очікують понад 2 млн. молодих людей зі всього світу. Більше того, вперше українська мова є однією з офіційних мов Світового Дня Молоді. Темою СВД в Кракові 2016 є слова: «Блаженні милосердні, бо вони зазнають милосердя» (Мт 5,7).

«Подія неодмінно запам’ятається на все життя, адже ти є частиною великої, пульсуючої Церкви. Цей захід зруйнує стереотип старої Церкви, бо там є її обличчя як істинної та молодої. В Польщі чекають на нас і навіть подекуди вже вчать українську мову» – розповідає голова Комісії у справах молоді УГКЦ о. Ростислав Пендюк.

Про цікавинки та підготовку до СДМ можна дізнатися на українському сайті СДМ

Довідка:

СДМ – це найбільша і довгоочікувана подія християнського світу. Почалося все з того, що у 1985 році Папа Іван Павло ІІ запросив молодь до Риму на Квітну неділю. 20 грудня того ж року, запропонував, щоб Світовий День Молоді щорічно відбувався в єпархіях, а кожних 2-3 роки як міжнародна зустріч. Тож з того часу відбулось 12 міжнародних зустрічей СДМ, які відвідали близько 19,3 млн. учасників з різних куточків світу. Тепер СДМ складається з двох головних частин: Дні в єпархіях та Центральні події, кожна з яких триває один тиждень. Окрім цього, Іван Павло ІІ та Свята Фаустина є покровителями Світових Днів Молоді.