У Львові УГКЦ провела Архиєпархіяльний Собор

У суботу, 29 лютого 2020 року,  у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа відбувся Собор Львівської Архиєпархії на тему: “Еміграція, поселення та глобальна єдність УГКЦ”.

Собор відбувся з благословення та під проводом Високопреосвященного владики Ігоря, Архиєпископа і Митрополита Львівського. Участь взяли: Преосвященний владика Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, Преосвященний владика Теодор, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії, представники духовенства, богопосвячені особи та миряни.

Львівський Собор  відкрили  Молебнем до Пресвятої Богородиці.  Наприкінці молитви владика  Володимир зауважив, що найціннішим скарбом для Церкви є миряни та побажав усім плідної праці під час Собору.

У вступному слові  Владика Ігор, Львівський Митрополит наголосив на  позитивному моменті глобалізації для нашої Церкви:  вона є присутня на усіх континентах. ” “Це стало можливим, – продовжив Архиєрей, – завдяки чисельній   еміграції наших людей у пошуках кращого життя”.  На завершення свого слова Митрополит  закликав усіх присутніх  до плідної праці упродовж всього Собору. 

Світлина від Львівська Архиєпархія УГКЦ.

Єрм. Юстин Бойко, представник Пасторально-Міграційного Відділу  УГКЦ, розповів про виклики і перспективи парафії в епоху глобалізації Церкви. 

” Важливо розділити сільські і міські парафії, які мають свої окремі виклики і перспективи. Часи змінюються, обставини життя змінюються, але не змінюється природа людини: вона створена на подобу Божу;вона є зранена гріхом. Змінюється епохи, але незмінною залишається місія Церкви – бути кораблем спасіння для кожної людини. Парафія у цьому процесі відіграє ключову роль”, – наголосив єромонах Юстин.

Диякон Сергій Касьянчук розповів про діяльність Світового Конгресу Українців та його співпрацю з УГКЦ в питаннях душпастирства діаспори, закцентувавши на тому, що її представники зараз активно долучаються до суспільного і духовного життя України, ознайомив із вже досягнутими цілями та ідеями майбутніх проєктів співпраці.

Преосвященний Владика Теодор поділився досвідом власного душпастирювання, заторкнувши проблему внутрішньої міграції та виклики, що стоять перед Церквою в умовах вимушеного переселення українців. Також владика звернув увагу на необхідність створення місійних інститутів, які готуватимуть духовенство до проповіді Слова Божого по цілому світі, де є потреба. Адже громади УГКЦ розсіяні територіально дуже широко, і кожна з них потребує духовної опіки. Визначальними елементами єдності УГКЦ є літургійний обряд, спільні душпастирські плани, плекання синодальної єдності; плекання патріаршої структури – сприйняття особи патріарха як знаку і служителя єдності; розвиток духовної спадщини, розвинутої і збереженої попередніми поколіннями.

Отець Ростислав Пендюк, Голова Комісії у справах молоді КГВА, акцентував на душпастирстві в умовах глобалізації, зокрема, формуванні свідомого парафіянина, праці з молоддю в Церкві. Доповідач наголосив на тому, що великим завданням Церкви є показати молодим людям, які сьогодні найчастіше мандрують, обличчя Церкви, яка є цілковитим продовженням місії Христа.

З особистим свідченням виступила п. Марта Яцишин, поділившись досвідом міграції та еміграції, в умовах яких опиралась на співпрацю з місцевими парафіями УГКЦ, описавши виклик пошуку спільноти закордоном та роль Церкви у житті емігранта.

Після праці в групах учасники Собору сформулювали резолюцію, що подає пропозиції на VІІ Сесію Патріаршого Собору. Патріарший Собор відбудеться у Львові у серпні цього року і розглядатиме тему еміграції та глобальної єдності УГКЦ на основі напрацювань Архиєпархіяльних і єпархіяльних Соборів нашої церкви у цілому світі.

Завершився Собор Львівської Архиєпархії словом Архиєрея та молінням Великої Вечірні.

 

 

За матеріалами Львіської Архиєпархії УГКЦ.